Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Nominacja do Fryderyków 2014

Płyta Łomżyńskiej Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego i Grzegorza Kołodzieja pod tytułem „Polska liryka wokalna” została, w kategorii - Album Roku - Recital solowy, nominowana do nagrody Fryderyk 2014. Fryderyki to najważniejsze i najbardziej prestiżowe nagrody muzyczne przyznawane już od 20 lat przez reprezentującą polskie środowisko muzyczne Akademię Fonograficzną.W latach ubiegłych do nagrody Fryderyka były nominowane dwie wcześniejsze płyty FKiWL: „Requiem” z koncertowym wykonaniem dzieła wybitnego brytyjskiego kompozytora współczesnego Johna Ruttera oraz „Saxophone Impressions”, nagrana z saksofonistą Pawłem Gusnarem.

Łomżyńscy filharmonicy, pod batutą i dyrekcja Jana Miłosza Zarzyckiego, do tej nagrody nominowani są już po raz trzeci.  W latach ubiegłych nominacje do Fryderyka otrzymywały: „Requiem” z koncertowym wykonaniem dzieła wybitnego brytyjskiego kompozytora współczesnego Johna Ruttera oraz „Saxophone Impressions”, nagrana z saksofonistą Pawłem Gusnarem. Nagarnia do płyty „Polska liryka wokalna” prowadzono w Łomży w połowie ubiegłego roku w Łomży. Przeczytaj o tym

Jak podają organizatorzy konkursu w tym roku przyznanych zostanie 20 statuetek Fryderyk 2014 w 16 kategoriach. O nominację do nagrody walczyło łącznie 1110 artystów, albumów i singli. W pierwszej turze głosowania (27 stycznia – 10 lutego 2014 roku) członkowie Akademii Fonograficznej oddawali głosy na wszystkie zgłoszone do konkursu pozycje. Tą drogą zostały wyłonione nominacje do nagrody Fryderyk 2014. W drugiej turze głosowania członkowie Akademii Fonograficznej oddadzą głos na jedną z nominacji w każdej kategorii. Wyłonionych w ten sposób laureatów poznamy podczas uroczystej Gali, która odbędzie się 24 kwietnia br.


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę