Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Cena ziemi w podstrefie Łomża

Miasto poinformowało o zamiarze sprzedaży działek objętych podstrefą ekonomiczną zlokalizowanych w okolicy ulicy „nowej” Spokojnej i Akademickiej. Do sprzedaży jest tu w sumie sześć działek lub kompleksów działek o powierzchni od 4225 m2 do nieco ponad 10 tys m2. I choć działki niemalże ze sobą sąsiadują różnica w ich wycenie sięga 20%. Cztery nieco ponad hektarowej wielkości działki „za Gaspolem” wyceniona na 100 zł netto za metr kwadratowy powierzchni, a znajdujące się po drugiej stronie ulicy Akademickiej dwa kompleksy działek mające w sumie nieco ponad hektar powierzchni na 120 zł za m2.

Łukasz Czech z ratusza przekazuje, że wyceny działek dokonał we wrześniu ubiegłego roku rzeczoznawca majątkowy stosując podejście porównawcze, metodę korygowania ceny średniej. 
- Różnica w wycenie sąsiadujących ze sobą gruntów wynika z tego, że posiadają one różne cechy, brane pod uwagę przez rzeczoznawcę majątkowego w procesie ustalania wartości nieruchomości – podaje Czech. - Określając wartości rynkowe przedmiotowych nieruchomości rzeczoznawca uwzględnił ich cechy, takie jak: położenie ogólne, strefa, przeznaczenie i zagospodarowanie, otoczenie i walory środowiskowe, usytuowanie komunikacyjne, nawierzchnia ulicy, chodnik, uzbrojenie terenu, kształt i wielkość nieruchomości. 

W sumie sześć działek, które prawdopodobnie w marcu trafią na publiczny przetarg, według wycen warte jest 5 mln 540 tys zł netto. Nie oznacza to, że - jeśli po tej cenie udałoby się je wszystkie sprzedać – taka kwota trafi na konto miasta. Zgodnie z umową pomiędzy władzami Łomży a Suwalską Specjalną Strefą Ekonomiczną, która zarządzać będzie łomżyńską podstrefą, 13% od wartości sprzedanych gruntów trafić ma na jej konto.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę