Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Miasto naliczyło kary za opóźnienie z halą

Główne zdjęcie
Nowa hala targowa

Ponad 376 tysięcy złotych kar za niedotrzymanie terminu zakończenia inwestycji naliczył ratusz głównemu wykonawcy hali na miejskim targowisku przy dworcu PKS w Łomży. Jak przekazuje Anna Sobocińska rzecznik prasowy prezydenta wezwanie do zapłaty zostało wysłane do Masbud Invest. To nie jedyna decyzja prezydenta w sprawie nowej hali targowej. Przychylając się do prośby kupców z hali targowej na Starym Rynku prezydent Mieczysław Czerniawski wyraził zgodę na przeniesienie 17 z nich, którzy zadeklarowali chęć przeprowadzki, do nowo wybudowanej hali.

Przypomnijmy hala targowa wraz z wiatą na terenie targowiska miejskiego przy dworcu PKS budowana była od początku ubiegłego roku. Początkowo miała zostać ukończona do 31  października, ale dwukrotnie prezydent zgadzał się na wydłużenie terminu ostatecznie do końca grudnia 2013 roku. Mimo zgłoszenia tego dnia zakończenia robót okazało się, że nie wszystkie prace były wykonane. Prace trwały jeszcze w styczniu i na początku lutego. W miniony piątek, 7 lutego,  Masbud Invest ponownie poinformował o zakończeniu realizacji inwestycji. 
- Trwa proces odbioru Miejskiej Hali Targowej – podaje Anna Sobocińska. - Komisja jeszcze nie zakończyła pracy, ale na chwilę obecną nie stwierdziła większych uchybień. Jest więc prawdopodobne, że w tym tygodniu zostanie podpisany protokół odbioru końcowego inwestycji. 
Jednocześnie – jak przekazuje rzeczniczka prezydenta - miasto zwróciło się do wykonawcy hali i wiaty targowiska miejskiego w Łomży o zapłatę kar umownych. Za niedotrzymanie terminu zakończenia inwestycji, który upłynął z końcem roku, głównemu wykonawcy naliczyło kary umowne w wysokości 376 331,37 zł. 

Prezydent podjął także decyzję odnośnie „zapełnienia” nowej hali i zgodził się aby mogli przenieść się do niej kupcy z hali na Starym Rynku. Mieli by oni zagospodarować większość (17 z wolnych jeszcze 27) boksów, które pozostały po rozdysponowaniu ich pomiędzy mających pierwszeństwo stałych kupców z targowiska. Reszta boksów (10) ma być oddawana w najem w ramach przetargu nieograniczonego.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę