Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

W PKS Łomża zabrakło na wypłaty pensji

Główne zdjęcie
Prezes PKS Łomża Adam Wykowski

Część pracowników PKS Łomża nie otrzymała wczoraj należnych poborów za styczeń. Wypłaty nie popłynęły na konta pracowników fizycznych. Jak mówił na spotkaniu z załogą Adam Wykowski, prezes należącej do samorządu województwa spółki, rano w kasie PKS Łomża było 16 tysięcy złotych, czyli zbyt mało, aby wypłacić wynagrodzenia. Informację o braku wypłaty wynagrodzeń i wczorajszym spotkaniu prezesa z załogą potwierdziliśmy w niezależnych źródłach. Według relacji osób obecnych na spotkaniu, prezes deklarował, że zaległe pensje pracownicy mają otrzymać za kilka dni - dwa, trzy, cztery, a może za tydzień.

W łomżyńskim PKS zatrudnionych jest ponad 180 pracowników ilu z nich nie dostało pensji tego nie wiemy? Podobno tylko ci zatrudnieni na stanowiskach robotniczych. Kadra umysłowa, w tym zarządcy firmy wypłaty mieli otrzymać. Nie udało nam się skontaktować z prezesem PKS Łomża. Jak informują pracownicy w siedzibie firmy go nie ma. Według relacji z wczorajszego spotkania prezesa z załogą mówił on, że kłopoty finansowe firmy związane są z tym, że kontrahenci nie płacą w terminie za usługi. W tym kontekście prezes wymieniał kilka PKS-ów oraz samorządów.
Kolejną przyczyną braków w kasie mają być znacząco niższe przychody. Prezes miał mówić, że autobusy PKS Łomża w styczniu przewiozły o 10 tysięcy mniej biletowych pasażerów niż rok wcześniej. Podobny spadek jest także na biletach szkolnych. Tłumaczył, że okres ferii zimowych i wakacji to najtrudniejsze okresy dla PKS-u i że przed rozpoczęciem kolejnego półrocza w szkołach pieniądze musiał wydać na zakup paliwa do autobusów.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę