niedziela, 17 lutego 2019 napisz DONOS@

W PKS Łomża zabrakło na wypłaty pensji

Część pracowników PKS Łomża nie otrzymała wczoraj należnych poborów za styczeń. Wypłaty nie popłynęły na konta pracowników fizycznych. Jak mówił na spotkaniu z załogą Adam Wykowski, prezes należącej do samorządu województwa spółki, rano w kasie PKS Łomża było 16 tysięcy złotych, czyli zbyt mało, aby wypłacić wynagrodzenia. Informację o braku wypłaty wynagrodzeń i wczorajszym spotkaniu prezesa z załogą potwierdziliśmy w niezależnych źródłach. Według relacji osób obecnych na spotkaniu, prezes deklarował, że zaległe pensje pracownicy mają otrzymać za kilka dni - dwa, trzy, cztery, a może za tydzień.

Prezes PKS Łomża Adam Wykowski
Prezes PKS Łomża Adam Wykowski

W łomżyńskim PKS zatrudnionych jest ponad 180 pracowników ilu z nich nie dostało pensji tego nie wiemy? Podobno tylko ci zatrudnieni na stanowiskach robotniczych. Kadra umysłowa, w tym zarządcy firmy wypłaty mieli otrzymać. Nie udało nam się skontaktować z prezesem PKS Łomża. Jak informują pracownicy w siedzibie firmy go nie ma. Według relacji z wczorajszego spotkania prezesa z załogą mówił on, że kłopoty finansowe firmy związane są z tym, że kontrahenci nie płacą w terminie za usługi. W tym kontekście prezes wymieniał kilka PKS-ów oraz samorządów.
Kolejną przyczyną braków w kasie mają być znacząco niższe przychody. Prezes miał mówić, że autobusy PKS Łomża w styczniu przewiozły o 10 tysięcy mniej biletowych pasażerów niż rok wcześniej. Podobny spadek jest także na biletach szkolnych. Tłumaczył, że okres ferii zimowych i wakacji to najtrudniejsze okresy dla PKS-u i że przed rozpoczęciem kolejnego półrocza w szkołach pieniądze musiał wydać na zakup paliwa do autobusów.

190118031117.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę