Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Podnosi się Pisa

217 centymetrów, czyli o 7 więcej niż stan ostrzegawczy, wynosił rano poziom Pisy w Ptakach. W Dobrymlesie do osiągnięcia stanu ostrzegawczego rzece brakowało rano 1 cm. Odwilż sprawiła, że wody w rzekach regionu szybko przybywa. Póki co – zdaniem hydrologów - tylko na Pisie mogą występować przekroczenia stanu ostrzegawczego.

Woda w głównych rzekach regionu utrzymuje się w dolnej strefie stanów wysokich. Tak jest m.in. na Narwi od Wizny do Nowogrodu, oraz na  środkowej i dolnej Biebrzy, oraz na Pisie. Jak informuje synoptyk hydrolog Marcin Wilamowski, z sekcji hydrologii operacyjnej w Białymstoku IMGW, w ciągu najbliższej doby lokalnie na Narwi i Biebrzy oraz ich dopływach prognozuje się wzrosty stanów wody w obecnych strefach, spowodowane spływem wód roztopowych oraz obecnością zjawisk lodowych. W pozostałej części zlewni Narwi przewiduje się stabilizację.
Na Pisie w Ptakach w dalszym ciągu prognozuje się wahania przy przekroczonym stanie ostrzegawczym.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę