Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 13 kwietnia 2021 napisz DONOS@

„Planowa” porażka AZS-u

Nie udało się tenisistkom stołowym AZS-u PWSIP Łomża sprawić niespodzianki w wyjazdowym starciu z KTS-em Tarnobrzeg. Podopieczne trenera Wacława Tarnackiego przegrały z liderem rozgrywek 1:3, a jedyny punkt wywalczyła Magdalena Sikorska.

Zdecydowanym faworytem rozegranego w sobotę, 8 lutego starcia był zespół aktualnego drużynowego Mistrza Polski. Spotkanie rozpoczęło się od pojedynku doświadczonej Chinki Wang Yixiao z debiutującą w Ekstraklasie niespełna 15-letnią Eweliną Sakowicz. Pochodząca z Wysokiego Mazowieckiego zawodniczka w trzech setach zdołała ugrać zaledwie 9 punktów - Nie mogłem skorzystać z Weroniki Łuby, która ma aktualnie egzaminy na uczelni. Stąd też zdecydowałem się, że dam szansę zadebiutowania Ewelinie - tłumaczy Tarnacki - Cieszę się, że zagrała bez kompleksów, odważnie i starała się trzymać piłkę na stole. Wiadomo, że szans na zwycięstwo nie miała, ale na pewno zebrała cenne doświadczenia. 
W drugiej grze zmierzyły się Roksana Załomska i Magdalena Sikorska - Jak się dowiedziałem już po meczu, gospodarze specjalnie tak rozpisali gry, żeby te zawodniczki trafiły na siebie. Miała to być okazja do rewanżu dla Załomskiej za porażkę poniesioną w ostatnim turnieju Grand Prix Polski - wyjaśnia szkoleniowiec AZS-u. Liderka zespołu z Łomży okazała się jednak zbyt wymagającą rywalką i pewnie zwyciężyła 3:1. 
Przy wyniku po 1 do stołu podeszły doświadczona Kinga Stefańska i Karolina Gołąbiewska. Podobnie jak w pierwsza gra, również i ta padła łupem gospodyni, która wygrała w trzech setach - Karolina toczyła całkiem wyrównany pojedynek z byłą reprezentantką Polski. Nie odstawała w wymianach, ale miała duży kłopot z serwisem Stefańskiej - mówi trener Tarnacki. 
Szansę na przedłużenie spotkania miała jeszcze Sikorska, ale w starciu z chińską obrończynią Wang poza drugim setem miała niewiele do powiedzenia. W efekcie przegrała 0:3 i całe spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem miejscowych 3:1. 
- Spodziewaliśmy się, że będzie bardzo ciężko uzyskać korzystny wynik w Tarnobrzegu i nie robimy tragedii z tej porażki. Dla nas zdecydowanie ważniejszy będzie kolejny mecz z AZS-em UMCS Lublin. Ewentualne zwycięstwo bardzo przybliży nas do utrzymanie w Ekstraklasie - zakończył opiekun ekipy z Łomży. 
Spotkanie z zespołem z Lublina zaplanowano na sobotę, 15 lutego na godz. 16.00. Pierwotnie miało ono odbyć się w hali im. Olimpijczyków Polskich, jednak z uwagi na mecz bokserski Polska - Włochy, który ma odbyć się w sobotę w Łomży, zostanie przeniesione do hali sportowej w Piątnicy. 

is


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę