Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Hala na targowisku skończona... (po raz drugi)

Firma Masbud Invest z Suwałk, generalny wykonawca budowy hali targowej z wiatą na targowisku miejskim w pobliżu dworca PKS przesłała do ratusza informację, że ukończyła inwestycję i wnioskuje o powołanie komisji odbiorowej. To już drugi taki wniosek. Poprzedni złożono 31 grudnia, choć hala nie była jeszcze ukończona. Teraz wydaje się, że wszystkie prace zostały już wykonane. Po odbiorze obiekt ma zostać przekazany w zarząd MPGKiM, który już rozdysponował pomiędzy „stałych” handlowców z targowiska większość z ponad 80 boksów targowych. Póki co nie wiadomo jednak kiedy handlowcy będą mogli tam wejść. Pierwsi klienci zakupy będą mogli zrobić tu jakieś dwa tygodnie później, bo kupcy muszą zaaranżować, wyposażyć i zatowarować swoje boksy.

Budowa hali targowej na placu dawnego targowiska miejskiego zaczęła się na początku ubiegłego roku. Szybko wyszło na jaw, że wyłoniony w przetargu wykonawca – firma Masbud Invest z Suwałk, która za wykonanie hali zaproponował najniższą cenę 8 milionów 286 tysięcy złotych i 1 grosz - ma kłopoty finansowe. Przekładało się to na problemy ze znalezieniem podwykonawców i na realizacje całej inwestycji. Zgodnie z pierwotną umową budowa hali targowej o długości około 100 metrów i blisko 30 metrów szerokości, wraz z wiatą o długości ponad 70 metronów miała być gotowa do końca października 2013 roku. 
- Przekazując plac budowy zapowiedziałem prezesowi firmy, że nie wyobrażam sobie żadnej możliwości aby aneksem przedłużyć termin jej realizacji – opowiadał później dziennikarzom prezydent Mieczysław Czerniawski. 
Za niedotrzymanie terminów ratusz miał naliczać wysokie kary stanowiące 0,8 proc. wynagrodzenia brutto za każdy dzień zwłoki, co oznaczało ok. 66 tys. zł dziennie. Wbrew deklaracjom prezydent dwukrotnie zgadzał się jednak na wydłużenie terminu ukończenia prac ustalając ostatecznie go na 31 grudnia 2013 roku. I tego dnia wykonawca po raz pierwszy zgłosił zakończenie prac. Kilka dni później ujawniliśmy, że obiekt faktycznie nie jest skończony, a potwierdziła to także wysłana z ratusza urzędowa komisja.
Prace w hali trwały w najlepsze przez cały styczeń, i w pierwszym tygodniu lutego. Dziś się zakończyły. Tak twierdzi wykonawca, który ponownie poinformował ratusz o zakończeniu inwestycji i wnioskuje o powołanie komisji, która dokona odbioru wykonanych robót.      

Miasto zapowiada, że komisja zostanie powołana bardzo szybko. Po odbiorze, ale jeszcze przed wpuszczeniem do hali kupców i kupujących budynek będzie musiał uzyskać pozwolenie na użytkowanie. Ratusz podaje, że procedury w tym kierunku zamierza rozpocząć już w przyszłym tygodniu.

W nowej hali, obok handlujących, swoje miejsce znaleźć mają także strażnicy miejscy, którzy przeprowadzą się tam z hali na Starym Rynku.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę