Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Nie można handlować mięsem w hali targowej

Od piatku nie można sprzedawać mięsa w hali targowej w Łomży. Decyzję o wstrzymaniu sprzedaży podjął Powiatowy Lekarz Weterynarii w Łomży. Powodem były warunki sprzedaży mięsa, które nie odpowiadały przepisom weterynaryjnym. Już w ubiegłym roku miejscowy Inspektorat Weterynarii skierował pismo do prezydenta Łomży, aby ten podjął działania zmierzające do poprawy warunków sprzedaży mięsa w hali targowej. W styczniu tego roku Lekarz Weterynarii ponowił apel. “Władze miasta odpowiedziały, że w budżecie na kolejne inwestycje niema pieniędzy” - powiedział nam dr Marian Czerski. Od piątku sprzedaż mięsa w hali została więc wstrzymana.


Jak twierdzi dr Czerski, hala, na której prowadzona była sprzedaż mięsa, wymaga zachowania większej higieny. Ważny jest sposób przechowywania mięsa.
“Półtusze powinny wisieć w schłodzonym miejscu, powinny być rozbierane na określonych stołach z blatami, sprzęt, np. noże, musi być sterylizowany, a ręce ludzi, którzy sprzedają, muszą być myte” - podkreśla Powiatowy Lekarz Weterynarii.
Tymczasem łazienka dla sprzedawców z bieżącą wodą dostępna była tylko na zapleczu.
Dr Marian Czerski podkreśla, że sprzedaż mięsa w hali targowej została tylko wstrzymana – do czasu, gdy warunki jej prowadzenia nie ulegną poprawie.
Sprzedaż mięsa w hali w centrum Łomży prowadzona była przez ostatnie kilkanaście lat.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę