Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

„Radość spod kapelusza” czas zacząć

– Nasz konkurs jest taki radosny i wyjątkowy jak sama Hanka Bielicka – mówi ks. Andrzej Godlewski. – Mawiała o sobie, że z urodzenia jest łomżynianką, w środku Kurpianką, a z wierzchu starą warszawianką. Cieszymy się, że jest stąd, że zawsze o tym pamiętała i była z tego dumna – dlatego postanowiliśmy zorganizować konkurs jej imienia, żeby pamięć o tej wybitnej artystce była wciąż żywa, zwłaszcza wśród młodzieży! Trwa przyjmowanie zgłoszeń do VIII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Hanki Bielickiej „Radość spod kapelusza”, skierowanego do uczniów gimnazjów i szkół średnich. Dlatego jeśli ktoś lubi poezję, a zabawne monologi to jego specjalność, albo świetnie śpiewa kabaretowe piosenki, nie powinien się wahać, bo być może czeka go kariera, tak jak Martynę Ciok czy Jakuba Pawlaka, którzy pierwsze sukcesy odnosili właśnie w Łomży!

Łomżyński konkurs jest swoistym fenomenem. Od początku organizowany przez grupę pasjonatów, skupionych przy Centrum Katolickim im. Jana Pawła II w Łomży i  parafii pw. Krzyża Świętego, w ciągu siedmiu lat przeszedł drogę od lokalnego przeglądu do renomowanego konkursu ogólnopolskiego, słynącego z wyjątkowej atmosfery i troski o piękną polszczyznę. Do ósmej edycji można  zgłaszać się w dwóch kategoriach: wiersza lub monologu oraz piosenki kabaretowej. 
– Zgłoszenia należy nadsyłać do 25 lutego, a regulamin i wszelkie niezbędne informacje znajdują się na naszej stronie internetowej: www.krzyz.lomza.pl –  mówi Bogumiła Wierzchowska-Gosk, szefowa komitetu organizacyjnego konkursu. – Mamy maile z całego świata, od już dorosłych ludzi, którzy też chcieliby do nas przyjechać i wziąć udział w konkursie. Jednak jest on skierowany tylko do młodzieży, świadomej już wypowiadanego słowa, obytej z tekstem literackim – gimnazjalnej i szkół średnich.
Eliminacje powiatowe odbędą się 1 marca w Centrum Katolickim o godz. 10.00. 
– Nie będziemy tu odrzucać żadnego zgłoszenia – zapowiada Wierzchowska-Gosk. – Jeśli zgłosi się 60-70 osób, a tak też wcześniej bywało, przesłuchamy wszystkich, by wybrać najlepszych do udziału w konkursie!
Zwycięzcy eliminacji powiatowych staną w konkursowe szranki z rywalami z całej Polski.
Przesłuchania konkursowe rozpoczną się 8 marca o godz. 10.00, zaś tego samego dnia na godz. 17.00 zaplanowany jest finał imprezy i ogłoszenie wyników, uświetnione występem  Teatru Nikoli, prowadzonego przez rosyjskiego aktora i reżysera  Mikołaja Wiepriewa.
Jak co roku uczestników konkursu będzie oceniać i wspomagać dobrą radą znamienite jury.
– Nie ma u nas tak, że jury, jak „Lenin wiecznie żywy”, zawsze jest to samo! – podkreśla Wierzchowska-Gosk. – Na pewno zasiądzie w nim świetny aktor i kompozytor, Krzysztof Dzierma, łomżyński aktor – lalkarz i reżyser Krzysztof Zemło, a przewodniczyć będzie jak zwykle, prof. Jan Zdziarski. Zaprosiliśmy też Katarzynę Szmitko, nauczycielkę muzyki i Zofię Adamską, wspaniałą polonistkę.
Zwycięstwo w łomżyńskim konkursie jest często dla młodych ludzi przepustką do dalszej kariery. 
– Martyna Ciok zaistniała już w kilku programach telewizyjnych jako wokalistka, a pierwszy duży sukces odniosła w drugiej edycji naszego konkursu – wylicza tych najbardziej znanych Wierzchowska-Gosk. – Jakub Pawlak, też zwycięzca, triumfował na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej 2012 we Wrocławiu. Ale mamy też naszą gwiazdę, bardzo zdolną Olę Przesław, która w ubiegłym roku dostała się do łódzkiej „Filmówki”. Bardzo trudno tam się dostać, a Ola już biorąc udział w naszych konkursach była niezwykła!

Wojciech Chamryk

210204100642.gif

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę