Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Psychiatrzy badają burmistrza Stawisk

- Z uwagi na to, że obwiniony burmistrz Stawisk nie stawiał się na terminy rozpraw, sąd zarządził kolejno dwa terminy badań przez biegłych lekarzy, na które obwiniony również się nie stawił. Dlatego sąd zdecydował o przymusowym doprowadzeniu przez policję obwinionego na badania 5. lutego do szpitala w Choroszczy – informuje sędzia Jan Leszczewski, rzecznik Sądu Okręgowego w Łomży. – Opinia taka może być wydana nawet od ręki, ale może zajmie to dzień czy dwa. Do sądu powinna trafić w ciągu tygodnia.

Badania burmistrza Stawisk związane są ze sprawą jaka toczy się przed kolneńskim wydziałem karnym Sądu Rejonowego w Łomży i dotyczy kolizji drogowej z 31 lipca ubiegłego 2012 roku. Urzędowa skoda, którą zazwyczaj jeździł burmistrz miasteczka, wieczorem jechała ulicą Łomżyńską, kierując się do centrum Stawisk. W pewnym momencie samochód zjechał na przeciwległy pas ruchu gdzie zderzył się z ciężarówką po czym zjechał do rowu. Po wypadku ze skody uciekł mężczyzna, a do policjantów, którzy dojechali na miejsce zdarzenia, zgłosił się trzeźwy „urzędowy” kierowca twierdząc, że to on prowadził. Burmistrz, który po zdarzeniu był poraniony, przyznawał później, że jechał w skodzie i uciekł po zderzeniu, ale utrzymywał, że nie prowadził, a jedynie był pasażerem. 
Tłumaczenia burmistrza nie przekonywały śledczych z łomżyńskiej prokuratury, która skierowała sprawę do sądu, zarzucając mu popełnienie wykroczenia z artykułu 86. Kodeksu wykroczeń: „Kto, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podlega karze grzywny.” 
W lipcu 2013 roku kolneński sąd przyznał rację prokuraturze i uznał burmistrza za winnego spowodowania kolizji drogowej 31 lipca 2012 roku w Stawiskach. Burmistrz został skazany na 2 tys zł grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów przez rok i ma pokrycie kosztów postępowania. 
Wyrok nie był prawomocny i burmistrz odwołał się od niego do Sądu Okręgowego w Łomży. Sąd uwzględnił apelację burmistrza nakazują ponowne rozpatrzenie sprawy i powołanie dodatkowych biegłych.
- Powołanie biegłych pozwoli obwinionemu burmistrzowi dowieść swojej domniemanej niewinności, natomiast oskarżyciela publicznego uchroni przed pomówieniami, że chce wyrokiem uniemożliwić mu start w wyborach samorządowych przyszłej kadencji – argumentował wówczas sędzia Stanisław Guziejko.
I sprawa ponownie trafiła na wokandę sądu w Kolnie.  
- Z uwagi na to, że obwiniony burmistrz Stawisk nie stawiał się na terminy rozpraw, sąd zarządził kolejno dwa terminy badań przez biegłych lekarzy, na które obwiniony również się  nie stawił. Dlatego sąd zdecydował o przymusowym doprowadzeniu przez policję obwinionego na badania 5. lutego do szpitala w Choroszczy – informuje sędzia Jan Leszczewski, rzecznik Sądu Okręgowego w Łomży. 
I jak zgodnie z decyzją sądu burmistrz Stawisk został dziś doprowadzony na badania psychiatryczne do szpitala w Choroszczy.   

Dodajmy, że niedawno burmistrz Stawisk Marek W. został zatrzymany przez policje w związku z kolizją jaką miał spowodować na parkingu stacji paliw w Stawiskach. Policjanci przedstawili mu zarzut jazdy pod wpływem alkoholu, a prokuratura zatrzymała mu prawo jazdy.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę