Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Znalazł, nie ukradł. Sprzedał, nie oddał. W sumie dwa przestępstwa i dwaj przestępcy.

Dwóch mieszkańców gminy Jedwabne usłyszało zarzuty – jeden przywłaszczenia mienia, drugi paserstwa. Pierwszy z nich w autobusie znalazł telefon komórkowy, drugi go od niego kupił. Obaj będą odpowiadać karnie przed sądem. Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami zatrzymując znalezioną rzecz, narażamy się na odpowiedzialność karną.

W połowie stycznia policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że w jednym z rejsowych autobusów pozostawiony został telefon komórkowy o wartości ok. 800 zł. Badający sprawę funkcjonariusze zatrzymali 19-latka, który wówczas go znalazł na siedzeniu autobusu. Młody mężczyzna usłyszał zarzut przywłaszczenia telefonu, do którego jak podaje policja przyznał się. Policjanci postawili także zarzut paserstwa 18-latkowi, który kupił od 19-latka telefon.  
Teraz obaj będą odpowiadać przed sądem za przestępstwa których się dopuścili, a będący przedmiotem przestępstw aparat telefoniczny wkrótce ma powrócić do prawowitego właściciela.

Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, znalezioną rzecz należy oddać właścicielowi ewentualnie przekazać ją do Biura Rzeczy Znalezionych lub do jednostki Policji. Zatrzymując znalezioną rzecz, osoba taka naraża się na odpowiedzialność karną. Natomiast każdy, kto znajdzie zagubioną rzecz i zwróci ją właścicielowi, może żądać od niego wypłaty znaleźnego. Zgodnie, bowiem z treścią przepisu art. 186 Kodeksu Cywilnego znalazca, który uczynił zadość swoim obowiązkom, może żądać znaleźnego w wysokości jednej dziesiątej wartości rzeczy, jeżeli zgłosił swe roszczenie najpóźniej w chwili wydania rzeczy osobie uprawnionej do odbioru.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę