Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Rekordowy przemyt narkotyków

Główne zdjęcie
fot. Izba Celna Białystok

Ponad 17 kilogramów amfetaminy o czarnorynkowej wartości ponad pół miliona złotych ukryte było w zbiorniku na gaz Forda Galaxy. Samochodem z Litwy do Polski wjechało dwóch mężczyzn, którzy – jak tłumaczyli celnikom - chcieli jechać do pracy w Niemczech. Już podczas wstępnych oględzin auta uwagę celników zwrócił duży zbiornik na gaz zamontowany w bagażniku samochodu. Prześwietlenie urządzeniem rentgenowskim wykazało, że w zbiorniku znajdują się podejrzane pakunki, a będący na miejscu służbowy labrador Aris wyszkolony do wyszukiwania substancji narkotycznych swoim zachowaniem wskazał, że mogą tam być narkotyki.

fot. Izba Celna Białystok
fot. Izba Celna Białystok
fot. Izba Celna Białystok
fot. Izba Celna Białystok

Samochód do kontroli celnicy zatrzymali w sobotę w nocy na drodze krajowej nr 8 tuż za granicą z Litwą.  Jak podaje Maciej Czarnecki rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku podejrzenia o przewożonych wewnątrz zbiornika na gaz narkotykach potwierdziły się po rozmontowaniu butli. W jej wnętrzu funkcjonariusze Służby Celnej znaleźli pakunki owinięte folią, w których znajdował się biały proszek. Wezwani na miejsce policjanci z Centralnego Biura Śledczego potwierdzili, że zatrzymana substancja to czysta amfetamina. Łącznie funkcjonariusze w butli na gaz znaleźli 23 pakunki zawierające ponad 17 kilogramów amfetaminy o czarnorynkowej wartości ponad pół miliona złotych. 
Mężczyźni jadący samochodem zostali zatrzymani, a sprawę przejęli policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Za przemyt znacznych ilości narkotyków zatrzymanym mężczyznom w wieku 38 oraz 33 lat grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę