Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Bezrobocie szaleje w mieście

Stopa bezrobocia w styczniu w Łomży wyniosła 18,3%. Tak wysoka jeszcze nie była. Tylko w styczniu w miejscowym zatrudniaku zarejestrowało się niemal 750 osób. W sumie bez pracy w mieście i powiecie łomżyńskim są już 7 122 osoby. To o 301 więcej niż na koniec grudnia 2013 roku i o ponad sto niż przed rokiem. Bezrobotni z miasta Łomży stanowili 59,9% wszystkich zarejestrowanych osób w urzędzie i było ich 4266.

Zanotowany wzrost bezrobocia ma związek z upływem okresu subsydiowania zatrudnienia zwłaszcza osób skierowanych do robót publicznych i zakończeniem robót sezonowych – ocenia Hanna Huszcza z Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży.
Z 749 osób, która jako bezrobotne zarejestrowały się w styczniu 2014 roku aż 537 nie ma prawa do zasiłku dla bezrobotnych. Ogromna większość z osób rejestrujących się w łomżyńskim PUP – 615 osób, to osoby rejestrujące się jako bezrobotne po raz kolejny. 18 z nich powracało z pracy poza granicami Polski. 
W tym samym czasie z rejestrów Urzędu wykreślono 448 osób. Najwięcej z nich – 231 dlatego że znalazły nową pracę. 

Stopa bezrobocia na koniec stycznia wyniosła w Łomży 18,3%, a na terenie powiatu łomżyńskiego 14,8%.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę