Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Kulturalne dotacje ministra

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozstrzygnęło pierwsze tegoroczne konkursy na dotacje nie tylko dla placówek klultury. Pieniądze mają otrzymać m.in. Teatr Lalki i Aktora w Łomży, Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży czy Muzeum Przyrody w Drozdowie. Najwięcej pieniędzy otrzymać ma jednak parafia w i Wąsoszu, a ministerialna dotacja pomoże także w remoncie dachu budynku Katolickiej Bursy Szkolnej im. kardynała Wyszyńskiego w Łomży.

Ministerstwo ogłosiło wyniki konkursów m.in. z zakresu infrastruktury kultury, kultury ludowej, teatru, ochrony zabytków. I właśnie z tego ostatniego zadania są najwyższe dotacje. Ćwierć miliona złotych ma otrzymać parafia w i Wąsoszu na zakończenie prac przy elewacji murowanego kościoła gotyckiego pw. Przemienienia Pańskiego z początku XVI w. oraz konserwacji zabytkowej dzwonnicy z XIX w.
Katolicka Bursa Szkolna im. kardynała Wyszyńskiego w Łomży uzyskała 70 tys. zł na drugi etap remont dachu jej budynku, który został wybudowany w 1866 roku. 

Pieniądze z Ministerstwa Kultury otrzymają także placówki kultury. 80 tys. zł to dotacja w ramach programu "Teatr i Taniec" dla Teatru Lalki i Aktora w Łomży na tegoroczną edycję już XXVII  Międzynarodowego Festiwal Teatralnego "Walizka".
O połowę mniej - 40 tys. zł – zasili konto Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży z przeznaczeniem na Dni Kultury Kurpiowskiej. 
Z środków na  infrastrukturę kultury Muzeum Przyrody w Drozdowie otrzyma 80 tys. zł na przywracanie blasku dworowi Lutosławskich - modernizacja i rewaloryzacja Muzeum Przyrody w Drozdowie. 
Pieniądze – 100 tys zł -  otrzymać ma  Miejski Dom Kultury w Grajewie na przebudowę proscenium sali kinowo- widowiskowej wraz z zakupem wyposażenia.

210204100642.gif

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę