Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 lutego 2021 napisz DONOS@

Nowa hala targowa gotowa „na 100 procent” – za tydzień (?)

Główne zdjęcie
Hala targowa

- Odbiór nowej hali targowej do użytku będzie mógł odbyć się w najbliższy piątek – na 100 procent - twierdzi Marian Kuprel, kierownik budowy parterowego budynku przy ul. Sikorskiego w Łomży, w którym znalazło się 86 boksów dla kupców. - Już 20 osób układa teraz sufity podwieszane, natomiast cztery osoby zajmują się sprzątaniem w obiekcie. Codziennie mamy po kilkanaście wizytacji handlowców, którzy chcą zobaczyć, jak nam idą prace i w jakich warunkach będą mogli oni wkrótce sprzedawać. Sufity skończymy kłaść do wtorku, środy, zaś w czwartek zostanie tylko wypucowanie posadzki.

W hali temperatura panuje wiosenna, około 15 st. Celsjusza. Oprócz uwijających się wysoko pod sufitem robotników, trwa sprzątanie w korytarzach, boksach i łazienkach: mycie okien, glazury i terakoty, umywalek i sedesów w pięciokabinowych toaletach na krańcach prawie 100-metrowego budynku, do którego przylega 70-metrowa, zadaszona wiata, gdzie handlować się będzie głównie owocami i warzywami ze stoisk na świeżym powietrzu. W pomieszczeniach biurowych, w których nową siedzibę znajdzie także Straż Miejska ze starej hali targowej przy Starym Rynku, jest znacznie cieplej – około 20 do 22 st. C. Kierownik wspomina, jak w połowie kwietnia ubiegłego roku świecił pustkami plac przy dworcu PKS. Wtedy zaczynały się wykopy pod fundamenty i – jak dziś ocenia kierownik – „szło różnie, ale nie najgorzej: tu jakiś kabel elektryczny się ciągnął, tam wodociąg niezainwentaryzowany…”. Trzeba było na nowo wszystko poukładać i doprowadzić do porządku. – Tu przed wojną stały jakieś stare budynki, prawdopodobnie więzienia carskiego na kilkanaście tysięcy ludzi, trafialiśmy nawet na fundamenty metrowej grubości - opowiada Marian Kuprel. – Z tamtych czasów została wartownia z czerwonej cegły przy Legionów, może tu było wejście główne.
Ponad trzy tygodnie temu kierownik budowy z suwalskiego Masudu  był przekonany, że robotnicy opuszczą plac nowej hali targowej do połowy stycznia, lecz kolejny termin „przesunął się” – jak na razie - znów o dwa tygodnie. 
Przypomnijmy, że hala miała być gotowa najpierw w końcówce października, później w końcówce listopada, a jeszcze później wraz z końcem 2013 roku. 
- Hala wreszcie stoi gotowa i ja się z tego bardzo cieszę, bo to nie dla kogo innego, tylko dla nas. Lokalni kupcy będą wreszcie mieli gdzie prowadzić handel w dobrych warunkach, a nie tułać się po świecie... Takiej hali targowej nie ma nie tylko w okolicy Łomży, ale w całej Polsce północno-wschodniej – zapewnia kierownik Marian Kuprel. 

Mirosław R. Derewońko

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę