Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Rezygnacja burmistrza ze... służbowego samochodu

Burmistrz Stawisk zrezygnował ze służbowego samochodu. Podczas piątkowej (31.01) sesji rady miasta taką informację przekazała sekretarz gminy Agnieszka Rutkowska. Marek W. usłyszał we wtorek (28.01) zarzut spowodowania po pijanemu kolizji służbowym samochodem. Został zatrzymany w areszcie w komendzie policji w Kolnie. Po powrocie do Stawisk został wezwany do urzędu.

Burmistrz miał umowę, na podstawie której mógł korzystać z samochodu służbowego, pokrywając wszystkie koszty użytkowania. Teraz - na prośbę urzędników - napisał oświadczenie, w którym rezygnuje z tej umowy.

Agnieszka Rutkowska ustaliła również z burmistrzem, że to on pokryje koszty naprawy samochodu. Według niej, nie ma znaczenia to, czy burmistrz przyznaje się do zarzucanych mu czynów. Ważne, że w chwili, kiedy samochód został uszkodzony, był jego wyłącznym dysponentem.

Prokurator rejonowy z Kolna zdecydował o zatrzymaniu Markowi W. prawa jazdy. Zastosował także wobec niego poręczenie majątkowe w wysokości 10 tys. zł. Burmistrz Stawisk został już skazany w innej sprawie nieprawomocnym wyrokiem za spowodowaniu kolizji służbowym samochodem.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę