Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Jeszcze tylko kilka dni i ma być lepiej

Główne zdjęcie
źródło: www.accuweather.com

Amerykańskie serwisy pogodowe prognozują, że już w poniedziałek w Łomży temperatura powietrza osiągnie 0°C, a polskie że tyle będzie ale dopiero w środę. Wszystkie jednak wieszczą już koniec mrozów. W następnych dniach ma być coraz cieplej. Póki co w Łomży jest około -14°C, a silny wiatr potęguje odczucie zimna. Według wyliczeń komputerów pogodowych temperatura jaką odczuwaliśmy w piątkowy poranek w Łomży sięgała -39,7°C.

Tomasz Siemieniuk synoptyk dyżurny z białostockiego Zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW podaje, że minionej nocy w regionie najzimniej było w Suwałkach -16,2°C i w Białymstoku -16,0°C. Wiatr wieje ze średnią prędkością od 25 km/h do 35 km/h, a najsilniejsze jego porywy odnotowano w Olecku 65 km/h. 

Niestety synoptyk dyżurny póki co gwałtownej zmiany pogody nie przewiduje. W piątek w dzień zachmurzenie duże, miejscami, głównie na północy województwa, słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -11°C do -9°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-wschodni, miejscami powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.
W nocy z piątku na sobotę niemalże tak samo z tą różnicą, że temperatura minimalna wynieść ma niewiele mniej niż maksymalna w dzień - od -12°C do -10°C.

W sobotę jeszcze trochę cieplej od -7°C do -5°C, ale w dalszym ciągu będzie utrzymywał się wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-wschodni, lokalnie powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę