Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Chętni do remontowania Przykoszarowej

Główne zdjęcie
Łomża, ul. Przykoszarowa

- Na przełomie marca i kwietnia powinien rozpocząć się remont ulicy Przykoszarowej w Łomży – podaje Łukasz Czech z ratusza informując, że do przetargu na tę inwestycję zgłosiło się siedem firm m.in. z Białegostoku, Mińska Mazowieckiego, Ostrołęki, Pruszkowa i Łomży. Najtańsza oferta wyniosła ponad 4 mln 600 tys zł, a najdroższa była o niemal 1,5 mln zł droższa. Co ciekawe wszystkie te oferty mieszczą się w kwocie jaką miasto planowało na remont Przykoszarowej wydać czyli 6 mln 131 tys 596 zł.

- Podczas przebudowy długa na 1264 metry ulica Przykoszarowa zyska nową nawierzchnię jezdni wraz z podbudową. W ramach prowadzonych prac wykonane zostaną również m.in. dwie zatoki autobusowe z kostki kamiennej, parkingi i zatoki postojowe z kostki betonowej, a także chodniki i ścieżki rowerowe. Inwestycja obejmuje też szereg robót sanitarnych dotyczących kanalizacji deszczowej i sieci wodociągowej, sieci ciepłowniczej oraz prace elektryczne polegające głównie na wykonaniu kanału teletechnicznego, studni kablowych oraz zabezpieczeniu odcinków linii kablowych: telekomunikacyjnej i elektroenergetycznej – podaje Łukasz Czech.

Wszystkie te prace powinny zostać ukończone jeszcze przed końcem października tego roku, czyli na kilka tygodni przed wyborami samorządowymi. 

Remont Przykoszarowej niemal w całości (w 90%) będzie sfinansowany ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. Projekt obejmuje także m.in. przebudowę ul Browarnej wraz z budowa mostku nad Łomżyczką i połączeniem z ul. Nowogrodzką. I na tę inwestycję oferty miał być dziś otwierane, ale kila dni temu ratusz przesunął termin o trzy tygodnie.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę