Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

300 tysięcy do podziału przez łomżan

Budżet obywatelski to świetny sposób na aktywizację społeczności lokalnych bo środki są dzielone z uwzględnieniem konsultacji społecznych. I w Polsce coraz bardziej powszechną praktyką w samorządach jest jego tworzenie. W tym roku po raz pierwszy do grona miast z budżetem obywatelskim dołączyła także Łomża. O jego ustanowienie zabiegał radny Maciej Głaz. I mimo początkowego sceptycyzmu prezydenta radni doprowadzili do zapisania na niego 300 tysięcy złotych w budżecie miasta. - Przy odrobinie dobrej woli te pieniądze można dobrze wykorzystać jeszcze w tym roku – mówi Maciej Głaz. Ratusz przekazuje, że został już opracowany regulamin Budżetu Obywatelskiego z harmonogramem realizacji oraz niezbędnymi formularzami, ale póki co nie chce ujawnić szczegółów. Być może coś więcej zostanie przekazane podczas dzisiejszego spotkania „kawiarenki obywatelskiej”.

Łukasz Czech z ratusza przekazuje, że opracowane przez miejskich urzędników dokumenty trafiły do konsultacji międzywydziałowych w Urzędzie Miejskim.
- Po ustaleniu ostatecznej wersji wkrótce zostaną poddane konsultacjom społecznym, aby każdy z mieszkańców mógł zgłosić swoje uwagi i sugestie – podaje Czech. - Wszystkie wnioski zostaną podane do publicznej wiadomości z informacją, które z nich zostały uwzględnione. Wówczas rozpocznie się kampania informacyjna, która przedstawi mieszkańcom Łomży ideę Budżetu Obywatelskiego, zasady jego podziału, przygotowywania i zgłaszania projektów przez mieszkańców, a także głosowania.
Dopiero kolejnymi etapami będą: zgłaszanie projektów przez mieszkańców, ich weryfikacja (czy możliwa jest realizacja) oraz głosowanie. Aby zrealizować budżet obywatelski w Łomży ma zostać wyłoniony specjalny zespół koordynujący. 

Budżet obywatelski - co to takiego?
Więcej o budżecie obywatelskim mieszkańcy Łomży będą mogli dowiedzieć się dziś w Restauracji Na Farnej. O godzinie 17.00 rusza tu kawiarenka obywatelska, której organizatorem  jest Urząd Miejski w Łomży oraz Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku w ramach realizacji dofinansowywanego ze środków unijnych projektu „Konsultujesz? …czyli o dialogu w Łomży”. 
- Dyskusja z udziałem panelistów z różnych miast i środowisk odbędzie się pod hasłem: „Budżet obywatelski, czyli jaki?”  - podaje Łukasz Czech z ratusza. - Spróbujemy odpowiedzieć na pytania: Czym on jest i dlaczego powstaje? Co oznacza dla mieszkańców Łomży? Jak jego wdrażanie wygląda w innych miastach i czy warto?

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę