Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Na przemytniczym szlaku

Główne zdjęcie
fot. Izba Celna w Białymstoku

Prowadzące przez Łomżę czy Zambrów główne drogi często wykorzystywane są przez przemytników. O ostatnich dniach celnicy przejęli tu kolejne transporty nielegalnych papierosów i alkoholu. W sumie - jak podaje Maciej Czarnecki, rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku – przejęto ponad 7 200 paczek przemycanych papierosów, 1000 litrów oleju napędowego oraz 15 litrów spirytusu.

W zatrzymanym w Zambrowie do kontroli przez łomżyńskich celników mercedesie oraz na posesji kierowcy samochodu funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1600 paczek papierosów z białoruską akcyzą oraz 15 litrów alkoholu o mocy 90% - prawdopodobnie odkażanego spirytusu technicznego. Nieco później celnicy z Łomży w osobowym Audi A6 kierowanym przez białostoczanina wykryli 1600 paczek papierosów pochodzących z przemytu.

Poza tymi dwoma przypadkami Służba Celna kontrabandę przejmowała także w Kuźnicy, gdzie znaleziono blisko 4 000 paczek białoruskich papierosów oraz w Raczkach gdzie, poza papierosami bez polskich znaków akcyzy, ujawniono 1000 litrów nielegalnie zlewanego oleju napędowego.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę