Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@

Burmistrz z zarzutami i bez prawa jazdy

Główne zdjęcie
Stawiski

Marek W. burmistrz Stawisk zatrzymany w niedzielny wieczór przez policję usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. We wtorek burmistrz został doprowadzony do prokuratury, gdzie był przesłuchiwany, a następnie został zwolniony do domu. - Jako środek zapobiegawczy zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe. Zostało również zatrzymane mu prawo jazdy – mówi Dariusz Dziemianko, prokurator rejonowy w Kolnie.

Przypomnijmy w niedzielę w nocy policjanci zatrzymali burmistrza w jego mieszkaniu. Wcześniej policjanci odebrali zgłoszenie, że burmistrz Stawisk kierując skodą na parkingu przy stacji paliw uszkodził inny samochód. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 18.00, choć zgłoszenie o kolizji zgłaszane było już po godzinie 21.
Jak podawała w poniedziałek rano oficer prasowy kolneńskiej policji asp. sztab. Joanna Makarewicz, policjanci 46-latka zatrzymali w jego domu. W chwili zatrzymania miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. 
Burmistrz został przewieziony do kolneńskiej komendy gdzie miały być podjęte wobec niego dalsze czynności. Nim jednak mogło to nastąpić burmistrz musiał wytrzeźwieć. We wtorek po południu  burmistrz Stawisk usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, po czym został przewieziony do kolneńskiej prokuratury gdzie także był przesłuchiwany. Nie przyznał się do zarzuconego mu przestępstwa. Po przesłuchaniu został zwolniony do domu.
- Jako środek zapobiegawczy zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe. Zostało również zatrzymane mu prawo jazdy – przekazuje prokurator Dariusz Dziemianko.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę