Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Dotacje na sport podzielone

Ponad 145 tys zł czyli o 35 tys złotych więcej niż rok temu otrzymać ma z kasy miasta Łomżyński Klub Sportowy 1926 Łomża na udział w rozgrywkach trzeciej ligi piłki nożnej. Miejskie dotacje na sport seniorski otrzymały także LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża i KU AZS PWSIiP - po 65 tys zł, UKS „Jedynka” - 45 tys zł oraz Łomżyński Klub Karate - 25 tys zł. Prezydent Łomży rozdzielił ponad 750 tysięcy na realizację w tym roku zadań publicznych w sferze wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu. Poza środkami na seniorów prezydent przyznała 14. klubom dotacje na szkolenia dzieci i młodzieży, a 6. na organizację zawód sportowych na terenie miasta.

Oto klubu które, zgodnie z zarządzeniem prezydenta Mieczysław Czerniawskiego, otrzymają miejską dotację na sport w tym roku:

„Realizacja systemu współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży szkolnej”:
1. Miejski Szkolny Związek Sportowy: „Rozgrywki sportowe o Mistrzostwo Miasta Łomża”, dotacja w wysokości 45 000 zł.

„Programy szkolenia sportowego dzieci i młodzieży i udział w systemie sportu młodzieżowego”:
1.  Ludowy Łomżyński Klub Sportowy „Prefbet Śniadowo” Łomża na zadanie „Przygotowanie i udział zawodników LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża do Współzawodnictwa Ogólnopolskiego, start w Lidze Juniorów i Mistrzostwach Polski w kategoriach młodzieżowych” - 57 000 zł.
2.  Ludowy Klub Sportowy „Narew- Kurpiowski” Łomża na zadanie „Udział w systemie sportu młodzieżowego” - 37 000 zł.
3.  Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży na zadanie „Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w taekwondo olimpijskim oraz tenisie stołowym” - 22 000 zł.
4. Łomżyński Klub Karate na zadanie „Szkolenie dzieci i młodzieży w 2014 roku” - 23 000 zł.
5.  Młodzieżowy Łomżyński Klub Sportowy na zadanie „Realizowanie programu szkolenia sportowego dzieci i młodzieży - udział klubów sportowych w systemie sportu młodzieżowego” - 32 000 zł.
6.  Gimnazjalny Uczniowski Klub Sportowy „Dwójka” na zadanie „Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w 2014 r.” - 31 000 zł.
7.  Uczniowski Klub Sportowy „Dziewiątka” Łomża na zadanie „Programy szkolenia sportowego dzieci i młodzieży - udział w systemie sportu młodzieżowego w 2014 roku” - 18 000 zł.
8.  Uczniowski Klub Sportowy „Herkules” na zadanie „Programy szkolenia sportowego dzieci i młodzieży - udział klubów sportowych w systemie sportu młodzieżowego” - 18 000 zł.
9.  Bokserski Klub Sportowy „Tiger” na zadanie „Łomżyńska Akademia Bokserska II” - 22 000 zł.
10. Młodzieżowy Klub Sportowy „Medyk” na zadanie „Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w Taekwondo Olimpijskim” - 20 000 zł.
11. Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” na zadanie „Programu szkolenia sportowego i udział w zawodach siatkarek UKS Jedynka Łomża” - 18 000 zł.
12. Klub Szachowy „Maraton” na zadanie „Prowadzenie szkolenia oraz udział we współzawodnictwie dzieci i młodzieży w dyscyplinie szachy” - 20 000 zł.
13. Uczniowski Klub Sportowy ”Olimpijczyk” na zadanie ” Program szkolenia sportowego dzieci i młodzieży w sekcjach GUKS „Olimpijczyk” - 18 000 zł.
14. Klub Sportowy „Łomżanie” na zadanie „Szkolenie młodzieży uzdolnionej w lekkiej atletyce w roku 2014” - 4 000 zł

„Przygotowania do udziału i udział klubów sportowych we współzawodnictwie sportowym seniorów, prowadzonym przez polskie związki sportowe lub podmioty działające z ich upoważnienia”:
1. Łomżyński Klub Sportowy 1926 na zadanie „Udział w rozgrywkach piłki nożnej na terenie województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego” - 145 417 zł.
2.  Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży na zadanie „Przygotowanie oraz udział w rozgrywkach ekstraklasy kobiet” - 65 000 zł.
3.   Ludowy Łomżyński Klub Sportowy „Prefbet Śniadowo”Łomża na zadanie „Przygotowanie i udział zawodników LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża do startu w Lidze Seniorów, Mistrzostwach Polski, mitingach krajowych i zagranicznych oraz Pucharze Polski” - 65 000 zł.
4.  Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” na zadanie „Udział siatkarek UKS „Jedynka” Łomża w rozgrywkach II Lidze kobiet” - 45 000 zł.
5. Łomżyński Klub Karate na zadanie „Przygotowanie i udział zawodników Łomżyńskiego Klubu Karate w zawodach rangi krajowej i międzynarodowej” - 25 000 zł.

„Organizacja na terenie miasta otwartych zawodów sportowych i sportowo rekreacyjnych”:
1.  Miejskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Łomży na zadanie „Realizacja Miejskiego Kalendarza imprez sportowo - rekreacyjnych dla mieszkańców Łomży 2014” - 14 000 zł.
2.   Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Łomży na zadanie „Realizacja Kalendarza Imprez Sportowych Powiatowego Zrzeszenia LZS” - 4 500 zł.
3.   Podlaskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Łomży na zadanie „Zawody Lekkoatletyczne Szkół Gimnazjalnych 2014 o Puchar Prezydenta Miasta Łomży” - 7 000 zł.
4.   UKS „Dziewiątka” na zadanie „Organizacja na terenie miasta XVII Międzynarodowego Turnieju Łomżyńska Zima 2014” w roku 2014 - 5 500 zł.
5.   Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Łomżyńska Akademia Szachowa Leonardo na zadanie „ Turnieje Szachowe Grand Prix w Leonardo” - 2 000 zł.
6.  Klub Szachowy „Maraton” na zadanie Cykl otwartych klasyfikacyjnych turniejów szachowych „Mini ELO” - 2 000 zł.

Pieniądze nie dla wszystkich
W prezydenckim zarządzeniu są także wymienione kluby, które dotacji nie otrzymają. W konkursie na szkolenia dzieci i młodzieży i udział w systemie sportu młodzieżowego ze względu na niespełnienie warunków udziału w systemie sportu młodzieżowego i ilość zdobytych punktów w roku 2013, lub udziału w systemie rozgrywek (gry zespołowe) w sportach olimpijskich - minimum - na szczeblu wojewódzkim, miejskiej dotacji nie otrzymały następujące kluby:
1.  Uczniowski Klub Sportowy „Return” na zadanie „Szkolenie dzieci i młodzieży w systemie sportu młodzieżowego”,
2.  Uczniowski Klub Sportowy „ Butterfly” na zadanie „Zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży uzdolnionej ruchowo,
3.  Sportowy Klub Tenisa Stołowego na zadanie „Szkolenie Sportowe Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym”,
4.   Klub Sportowy Akademia Sztuk Walki „DRAGON” na zadanie „Szkolenie i współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży, w zakresie karate Fudokan w 2014 r.”,
5.  Uczniowski Klub Sportowy Łomżyczka 10” na zadanie „Realizacja programu szkolenia sportowego dzieci i młodzieży szkolnej w 2014”,
6.   Uczniowski Klub Sportowy „Piątka" na zadanie „Udział w rozgrywkach III ligi tenisa stołowego”,
7.   Klub Żeglarski „Zefir” na zadanie „Udział klubu w systemie sportu młodzieżowego”.

Jeszcze więcej klubów i organizacji nie otrzymało środków z miasta na planowane zawody. W tym wypadku przyczyną był brak środków. Dotacji nie otrzymały więc:
1.   Podlaskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Łomży na zadanie „Europejski Tydzień Sportu Dla Wszystkich”.
2.   Bokserski Klub Sportowy „TIGER” na zadanie „Organizacja Międzynarodowego Meczu Bokserskiego Polska - Niemcy”.
3.   Centrum Edukacji Medialnej SpesMediaGroup na zadanie „Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny Mężczyzn w Tenisie Ziemnym „Nadzieja CUP 2014”.
4.   Uczniowski Klub Sportowy „Return” na zadanie „ X edycja Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego „Nadzieja Cup”.
5.   Uczniowski Klub Sportowy „Butterfly” na zadanie „XVIII Otwarte Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 10 w Pływaniu”.
6.   Ludowy Łomżyński Klub Sportowy „Prefbet Śniadowo” Łomża na zadanie „Imprezy lekkoatletyczne na terenie miasta Łomża”.
7.   Gimnazjalny Uczniowski Klub Sportowy na zadanie „II Ogólnopolski Turniej Koszykówki dziewcząt i chłopców „Łomża CUP 2014 o Puchar Prezydenta Miasta Łomża”.
8.   Klub Uczelniany AZS Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży na zadanie „VII Olimpiada Przedszkolaka.

Poza tym, że w konkursie na sport seniorski miejskiej dotacji nie otrzymał Klub Szachowy „Maraton” „ze względu na brak udziału w rozgrywkach II Ligi Seniorów w 2013 roku”, a w konkursie „Organizacja na terenie miasta zawodów pod nazwą „Czwartki Lekkoatletyczne, XIII Memoriał Wiesławy Czerniawskiej”, oferent nie został wyłoniony, bo jedyna oferta Podlaskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej w Łomży „nie spełniła wymogów formalnych i merytorycznych”.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę