Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Irańskie sterydy nie trafią do Łomży

Główne zdjęcie
fot. Izba Celna Białystok

Celnicy podczas kontroli w jednej z białostockich firm kurierskich przechwycili 300 ampułek ze sterydami anabolicznymi. Nadana w województwie lubuskim podejrzana paczka miała trafić do odbiorcy w Łomży dlatego celnicy podejrzewają, że anaboliki mogły być rozprowadzone w łomżyńskich siłowniach. Czarnorynkowa wartość zatrzymanych farmaceutyków to ponad 40 tysięcy złotych.

fot. Izba Celna Białystok
fot. Izba Celna Białystok
fot. Izba Celna Białystok
fot. Izba Celna Białystok

Jak podaje Maciej Czarnecki rzecznik celników z Białegostoku po prześwietleniu kartonu i jego otwarciu okazało się, że w środku znajdują się wyprodukowane w Iranie preparaty do iniekcji zawierające boldenon oraz stanozolol. Środki te są silnymi sterydami anabolicznymi, których używanie może stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego. Stosowanie ich w celach leczniczych powinno odbywać się pod ścisłą kontrolą lekarza.
Służba Celna zatrzymała przesyłkę. W związku z podejrzeniem nielegalnego wprowadzenia lekarstw na terytorium Unii Europejskiej, w sprawie zostało wszczęte postępowanie karne skarbowe.
Służba Celna przypomina, że leki pochodzące z niewiadomych źródeł lub stosowane poza kontrolą lekarza są niebezpieczne dla zdrowia i życia osób je zażywających. Do negatywnych skutków zażywania sterydów zalicza się m.in. choroby układu hormonalnego, układu krwionośnego, rozstrój systemu odpowiedzialnego za gospodarkę wodną w organizmie oraz zmiany psychiczne i osobowościowe – bardzo często nieodwracalne.
W 2013 roku podlascy celnicy zatrzymali łącznie 130 tysięcy sztuk (tabletek i ampułek) nielegalnych farmaceutyków – sterydów anabolicznych oraz leków anorektycznych.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę