poniedziałek, 20 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Jedynka zaczyna łapać rytm

W dobrych nastrojach wróciły do domów siatkarki UKS-u Jedynki PWSIiP Łomża z Murowej Gośliny. Tam podopieczne trenera Mirosława Skawskiego pokonały w minioną sobotę miejscowy UKS Zielone Wzgórza 3:2 (19:25, 25:13, 25:18, 21:25, 15:12). - Mimo, że nie mamy już szans na utrzymanie bez baraży, to to zwycięstwo dało nam bardzo dużo. Jesteśmy już prawie pewni ósmego miejsca, które zagwarantuje nam dwa pierwsze mecze o utrzymanie w naszej hali. Dodatkowo będziemy mieli nad rywalami przewagę psychologiczną, bo przecież wygraliśmy z nimi oba mecze - podkreśla szkoleniowiec Jedynki.

Tryumf w spotkaniu z UKS-em nie przyszedł jednak łomżankom łatwo. Gospodynie bardzo chciały zrewanżować się za porażkę 1:3 z pierwszej rundy. Drużyna wzmocniona atakującą i rozgrywającą, które na co dzień trenują z I-ligowym KS Piecobiogaz Murowana Goślina, w pierwszym secie zaskoczyła Jedynkę bardzo dobrą i nieustępliwą grą. Nasze siatkarki jeszcze na dobre nie weszły w mecz, a już przegrywały 0:1. Na szczęście koncentracja szybko wróciła i dwie kolejne odsłony padły już łupem zespołu z Łomży.

Wydawało się, że pojedynek zakończy się takim samym wynikiem jak ten z pierwszej rundy rozgrywek. Jednak miejscowe nie zamierzały odpuszczać i w czwartym secie ponownie dały z siebie wszystko, wygrywając po ciekawej końcówce do 21. Zacięta i wyrównana walka trwała również w tie breaku, ale tylko do stanu 9:9. Wtedy łomżanki wygrały trzy kolejne akcje i potem grając punkt za punkt doprowadziły do szczęśliwego dla siebie końca.

- Cieszy mnie, że w końcu ciężka praca na treningach zaczyna przekładać się na mecze. Zaczynamy łapać rytm i grać coraz lepiej - powiedział Skawski - Dzisiaj zespół pociągnęły Renata Biała, która zdobyła aż 22 punkty i Olena Bondar, która zakończyła spotkanie z 20 oczkami na koncie. Ważne dla mnie jest także to, że młode zawodniczki również punktowały.

Już w sobotę, 1 lutego o godz. 16.00 łomżanki zagrają przedostatni mecz w rundzie zasadniczej. Ich rywalkami będzie zespół ŁKS-u Łódź, a spotkanie odbędzie się w hali im. Olimpijczyków Polskich.

is


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0