Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 marca 2021 napisz DONOS@

Docenieni przez marszałka

Główne zdjęcie
fot. Urząd Marszałkowski w Białymstoku

Czworo z Łomży, dwoje z Grajewa i jedno z Kolna – w sumie siedmioro uczniów uzdolnionych artystycznie z regionu znalazło się w grupie 60. tegorocznych stypendystów marszałka województwa podlaskiego. Stypendia – po 250 zło miesięcznie – samorząd województwa przyznał po raz 9. Uroczysta gala, podczas której wręczano potwierdzające przyznanie stypendium dyplomy, odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku.

fot. Urząd Marszałkowski w Białymstoku
fot. Urząd Marszałkowski w Białymstoku
fot. Urząd Marszałkowski w Białymstoku
fot. Urząd Marszałkowski w Białymstoku

- Bardzo zależy nam na tym, aby te talenty, które dzisiaj będą nagrodzone i które zostaną dostrzeżone, w przyszłości rozkwitły w sposób, który będzie satysfakcjonował zarówno stypendystów jak i ich rodziców – mówił Jarosław Dworzański, marszałek województwa podlaskiego.
Stypendia podlaskiego ustanowione zostały przez Sejmik Województwa Podlaskiego w 2005 roku. W pierwszych latach przyznawano po 30 stypendiów rocznie. Od  2010 roku pula ta została zwiększona do 45, a od roku 2011 do 60. O stypendium na 2014 rok ubiegało się w sumie 170 osób. Grono stypendystów wybrała siedmioosobowa komisja  ekspertów w dziedzinie edukacji kulturalnej z województwa.
- Komisja brała pod uwagę zasięg całego terytorium województwa, różnorodność talentów, rozpiętość wiekową, warunki rozwoju talentu – podaje Urząd Marszałkowski. - Na podstawie opinii komisji Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał 60 uczniom uzdolnionym artystycznie stypendium w wysokości po 250 zł miesięcznie każde, na 2014 rok.
Potwierdzenia przyznania stypendiów młodym talentom wręczali marszałek Jarosław Dworzański i Jacek Piorunek odpowiedzialny m.in. za kulturę członek zarządu województwa. 

Lista uczniów uzdolnionych artystycznie z regionu, którzy otrzymali stypendia marszałka województwa w dziedzinie twórczości artystycznej na rok 2014:

Górska Katarzyna - Łomża  
Przestrzelska Julia – Łomża 
Vygovskiy Dmitriy- Łomża 
Wysk Przemysław  - Łomża 
Szczech Julita- Kolno 
Popko Paweł – Grajewo 
Czaplicka Aleksandra – Grajewo


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę