piątek, 24 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Docenieni przez marszałka

Czworo z Łomży, dwoje z Grajewa i jedno z Kolna – w sumie siedmioro uczniów uzdolnionych artystycznie z regionu znalazło się w grupie 60. tegorocznych stypendystów marszałka województwa podlaskiego. Stypendia – po 250 zło miesięcznie – samorząd województwa przyznał po raz 9. Uroczysta gala, podczas której wręczano potwierdzające przyznanie stypendium dyplomy, odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku.

fot. Urząd Marszałkowski w Białymstoku
fot. Urząd Marszałkowski w Białymstoku
fot. Urząd Marszałkowski w Białymstoku
fot. Urząd Marszałkowski w Białymstoku
fot. Urząd Marszałkowski w Białymstoku
fot. Urząd Marszałkowski w Białymstoku

- Bardzo zależy nam na tym, aby te talenty, które dzisiaj będą nagrodzone i które zostaną dostrzeżone, w przyszłości rozkwitły w sposób, który będzie satysfakcjonował zarówno stypendystów jak i ich rodziców – mówił Jarosław Dworzański, marszałek województwa podlaskiego.
Stypendia podlaskiego ustanowione zostały przez Sejmik Województwa Podlaskiego w 2005 roku. W pierwszych latach przyznawano po 30 stypendiów rocznie. Od  2010 roku pula ta została zwiększona do 45, a od roku 2011 do 60. O stypendium na 2014 rok ubiegało się w sumie 170 osób. Grono stypendystów wybrała siedmioosobowa komisja  ekspertów w dziedzinie edukacji kulturalnej z województwa.
- Komisja brała pod uwagę zasięg całego terytorium województwa, różnorodność talentów, rozpiętość wiekową, warunki rozwoju talentu – podaje Urząd Marszałkowski. - Na podstawie opinii komisji Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał 60 uczniom uzdolnionym artystycznie stypendium w wysokości po 250 zł miesięcznie każde, na 2014 rok.
Potwierdzenia przyznania stypendiów młodym talentom wręczali marszałek Jarosław Dworzański i Jacek Piorunek odpowiedzialny m.in. za kulturę członek zarządu województwa. 

Lista uczniów uzdolnionych artystycznie z regionu, którzy otrzymali stypendia marszałka województwa w dziedzinie twórczości artystycznej na rok 2014:

Górska Katarzyna - Łomża  
Przestrzelska Julia – Łomża 
Vygovskiy Dmitriy- Łomża 
Wysk Przemysław  - Łomża 
Szczech Julita- Kolno 
Popko Paweł – Grajewo 
Czaplicka Aleksandra – Grajewo


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0