Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Za dużo mleka

Istnieje znaczące ryzyko przekroczenia przez Polskę kwoty krajowej dostaw mleka o ponad 1% - szacuje Agencja Rynku Rolnego. Od kwietnia do listopada, czyli w ciągu 8 miesięcy roku kwotowego, ilość skupionego mleka ukształtowała się na poziomie wyższym o 0,58% niż w tym samym okresie roku 2012/2013. Tymczasem już w poprzednim roku kwotowym Polska przekroczyła limit producencki mleka.

W listopadzie 2013 r. do podmiotów skupujących dostarczono 772,8 mln kg mleka, tj. o 4% więcej niż przed rokiem, a w stosunku do października 2013 r. nastąpił spadek dostaw o 6,4%.
Jak podała ARR stopień wykorzystania kwot indywidualnych przysługujących dostawcom hurtowym po 8 miesiącach roku kwotowego 2013/2014 wyniósł ok. 68,04%. Natomiast szacunkowy stopień wykorzystania kwoty krajowej dostaw ukształtował się na poziomie 67,85%.
- W sytuacji, gdy dynamika skupu mleka z ostatnich 8 miesięcy utrzyma się na porównywalnym poziomie w kolejnych miesiącach roku kwotowego, istnieje znaczące ryzyko przekroczenia przez Polskę kwoty krajowej dostaw o ponad 1% - przestrzega Agencja. 
Za przekroczenie limitów produkcji mleka rolnikom grożą kary finansowe.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę