Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Odsuną od władzy dygnitarzy PZPR?

Ziobryści chcą zakazać udziału 
w wyborach byłym prominentom PZPR – pisze „Rzeczpospolita”. Solidarna Polska przygotowała projektu zmian w kodeksie wyborczym,  który zakazałby udziału w życiu publicznym byłym przywódcom – także wojewódzkim - Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. – Ludzie, którzy za pieniądze pilnowali interesów Moskwy, nie mają obecnie prawa stać na czele Rzeczpospolitej – uzasadnia na łamach „Rz” Patryk Jaki, autor projektu z Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry. Wśród osób, których dotknął by taki zakaz jest także Mieczysław Czerniawski, prezydent Łomży.

Jak podaje Rzeczpospolita zakaz, którego wprowadzenia chce Solidarna Polska dotyczyłby byłych pierwszych sekretarzy komitetów centralnego i wojewódzkich, czyli w praktyce kilku obecnych polityków SLD. Na liście znaleźli by się szef SLD Leszek Miller, który był pierwszym sekretarzem Komitetu Wojewódzkiego w Skierniewicach, były premier Józef Oleksy – w Białej Podlaskiej, a europoseł Janusz Zemke – w Bydgoszczy, oraz Mieczysław Czerniawski, prezydent Łomży, który był ostatnim pierwszym sekretarzem PZPR w województwie łomżyńskim. 
Gazeta zauważa, że szanse na uchwalenie zakazu są niewielkie, a głównym celem projektu ma być  niedopuszczenie do władzy Leszka Millera, który po kolejnych wyborach mógłby zostać wicepremierem w koalicyjnym rządzie PO z SLD.

zobacz: Polityczny szlaban dla Millera - Rzeczpospolita

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę