piątek, 15 grudnia 2017 napisz DONOS@

Odsuną od władzy dygnitarzy PZPR?

Ziobryści chcą zakazać udziału 
w wyborach byłym prominentom PZPR – pisze „Rzeczpospolita”. Solidarna Polska przygotowała projektu zmian w kodeksie wyborczym,  który zakazałby udziału w życiu publicznym byłym przywódcom – także wojewódzkim - Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. – Ludzie, którzy za pieniądze pilnowali interesów Moskwy, nie mają obecnie prawa stać na czele Rzeczpospolitej – uzasadnia na łamach „Rz” Patryk Jaki, autor projektu z Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry. Wśród osób, których dotknął by taki zakaz jest także Mieczysław Czerniawski, prezydent Łomży.

Jak podaje Rzeczpospolita zakaz, którego wprowadzenia chce Solidarna Polska dotyczyłby byłych pierwszych sekretarzy komitetów centralnego i wojewódzkich, czyli w praktyce kilku obecnych polityków SLD. Na liście znaleźli by się szef SLD Leszek Miller, który był pierwszym sekretarzem Komitetu Wojewódzkiego w Skierniewicach, były premier Józef Oleksy – w Białej Podlaskiej, a europoseł Janusz Zemke – w Bydgoszczy, oraz Mieczysław Czerniawski, prezydent Łomży, który był ostatnim pierwszym sekretarzem PZPR w województwie łomżyńskim. 
Gazeta zauważa, że szanse na uchwalenie zakazu są niewielkie, a głównym celem projektu ma być  niedopuszczenie do władzy Leszka Millera, który po kolejnych wyborach mógłby zostać wicepremierem w koalicyjnym rządzie PO z SLD.

zobacz: Polityczny szlaban dla Millera - Rzeczpospolita


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0