Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Handlowali sexem i narkotykami

Policjanci zlikwidowali zorganizowaną grupę przestępczą, która na terenie Łomży i powiatu ostrołęckiego trudniła się czerpaniem korzyści z cudzego nierządu oraz handlem narkotykami. W poniedziałek późnym wieczorem kilka grup realizacyjnych złożonych z funkcjonariuszy z Białegostoku i Łomży, przy wsparciu policyjnych antyterrorystów wkroczyło do agencji towarzyskiej i kilku mieszkań na terenie Łomży i okolic Ostrołęki. Zatrzymano 7 osób, a zarzuty w związku z tą sprawą w sumie usłyszało już 9 osób, bo jak się okazało dwóch szefów procederem kierowało z więzienia.

Jak podaje policja na trop przestępczej szajki funkcjonariusze trafili w marcu ubiegłego roku. Z ustaleń wynikało, że członkowie tej grupy skupieni byli wokół funkcjonującej w Łomży agencji towarzyskiej, która już od dłuższego czasu działała pod „przykrywką” legalnego nocnego klubu. 
Na podstawie materiałów zgromadzonych przez policjantów Prokuratura Okręgowa w Łomży wszczęła śledztwo w tej sprawie. Kilkumiesięczne wnikliwe ustalenia mundurowych oraz gromadzony w tej sprawie materiał dowodowy wskazywał, że w tym lokalu zatrudniane są jako sprzątaczki kobiety z Białorusi, Ukrainy i Polski. W rzeczywistości pracowały one tam jako prostytutki. Policjanci rozpracowywali hierarchię tej grupy, jej skład osobowy oraz role poszczególnych członków. Ustalenia wskazywały ponadto, że ta agencja towarzyska powiązana jest również z działającymi na Białorusi osobami, które werbowały tam kobiety i organizowały ich specjalne wyjazdy do pracy w Łomży. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że członkowie grupy zajmują się nie tylko nielegalnym „handlem sexem” ale mają także na sumieniu handel znacznymi ilościami narkotyków, które rozprowadzane były zarówno w Łomży, jak też w powiecie ostrołęckim. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że ten biznes funkcjonował już od kilku lat. Na jego czele stało zaś dwóch, mających już przeszłość kryminalną mężczyzn w wieku 28 i 40 lat. Jak się okazało obaj aktualnie odbywają karę pozbawienia wolności w jednym z zakładów karnych na terenie kraju. Zgromadzone w tej sprawie informacje wskazywały, że obaj spoza krat w dalszym ciągu kierowali tą grupą. Dopiero poniedziałkowa akcja policji przerwała ten proceder.  

Policyjne uderzenie w zorganizowaną grupę przestępczą

źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku


Wejście z antyterrorystami
W poniedziałek późnym wieczorem kilka grup realizacyjnych złożonych z funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Białymstoku, oraz policjantów z Łomży, przy wsparciu policyjnych antyterrorystów wkroczyło do agencji towarzyskiej i kilku mieszkań na terenie Łomży i okolic Ostrołęki. Tam dokonane zostały szczegółowe przeszukania. Zatrzymano również 7 osób - 3 kobiety w wieku od 19 do 38 lat oraz 4 mężczyzn w wieku od 19 do 38 lat. Dwaj mężczyźni odbywający aktualnie karę pozbawienia wolności usłyszeli już zarzuty kierowania tą grupą, handlu znacznymi ilościami środków odurzających i czerpania korzyści z cudzego nierządu, za co grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. W tej sprawie zarzuty usłyszało również 7 zatrzymanych osób: w trzech przypadkach dotyczyły one udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w czterech handlu znacznymi ilościami środków odurzających, 3 zarzuty czerpania korzyści z cudzego nierządu oraz 3 posiadania narkotyków. Dzisiaj wszystkie zatrzymane osoby zostały doprowadzone do Prokuratury Okręgowej w Łomży.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę