Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Mleko w cenie

Średnia cena litra mleka w województwie podlaskim w grudniu wyniosła 1,57 zł podał Główny Urząd Statystyczny. To o blisko 8 groszy więcej niż w listopadzie i o 20 groszy więcej niż rok wcześniej. Cena jaka za mleko otrzymują rolnicy z regionu jest o 3,5 grosza większa niż średnia w kraju.

Z wyliczeń GUS wynika, że w grudniu 2013 roku za 1 hl (sto litrów) mleka w Polsce płacono w skupie średnio po 153,93zł, to jest więcej o 2,6% niż przed miesiącem i o 22,4% więcej niż przed rokiem. 
W województwie podlaski było to 157,47 zł wobec 149,86 zł przed miesiącem i 137,18 przed rokiem. 
Najwyższe ceny za mleko notowane są na zachodzie Polskie. W lubuskim w grudniu mleczarnie średnio płaciły rolnikom po 164,89 zł za sto litrów mleka, a w zachodniopomorskim po 163,70 zł.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę