Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

Łomża extreme sport

Czy okolice Łomży nadają się do uprawiania sportów ekstremalnych? Okazuje się, że tak. Na własne oczy mógł przekonać się o tym każdy, kto w weekend był w okolicach Lasku Jednaczewskiego. Na pobliskich łąkach szalało 22 snowkiterów z Łomży i Warszawy. To połączenie jazdy na nartach czy desce snowboardowej ze skrzydłem paralotni... i pół na pół szybujemy i szusujemy.

Dlaczego aż tylu i właśnie tu? - Dlatego, że w okolicach Warszawy nie było dość śniegu – wyjaśnia Piotr Konopka (lat 41), który z 16-letnim synem Kubą od pięciu lat oddaje się właśnie takiemu zimowemu szaleństwu i zaprosił do Łomży kolegów ze stolicy. Okazuje się, że to nie była pierwsza ich „zabawa” w dolinie Narwi. Dwa lata temu ślizgali się na łąkach w okolicach Bronowa.
- Jak pod Warszawą dopada więcej śniegu, to nasi koledzy nad Narew nie będą tak ochoczo przyjeżdżać – mówi Piotr Konopka. 
Jego zdaniem, snowkiting jest trochę bardziej męczący niż jazda na rowerze. To fajne hobby, ponieważ napęd stanowią siły przyrody, a poruszać się, gdzie dusza zapragnie, można bez hałasu i spalin. Pan Piotr mówi, że w trakcie szusowania nad Narwią sam osiągnął prędkość 41 km/h. Rekord świata wynosi ponad 100 km/h.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę