Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Zima w pełni

Główne zdjęcie
Mróz, fot. archiwum

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków dziś w regionie będzie występowało zachmurzenie duże, początkowo na południu i w centrum województwa, możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -9°C na Suwalszczyźnie do -6°C na południu województwa. Wiatr wschodni, początkowo dość silny, w ciągu dnia będzie słabł, ale w dalszym ciągu lokalnie będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne, które mogą utrudniać przejazd po drogach regionu.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, na południu regionu okresami wzrastające do dużego i tam możliwe słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -14°C na Suwalszczyźnie do -10°C na południu województwa. Lokalnie przy dłuższych rozpogodzeniach możliwe spadki temperatury do -16°C. Wiatr słaby, północno-wschodni.

Tak silne mrozy są szczególnie niebezpieczne dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku oraz niezaradnych życiowo i nadużywających alkoholu. To właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu. Policjanci, w ramach programu „Nie bądźmy obojętni”, w tym czasie odwiedzają miejsca, gdzie mogą przebywać takie osoby. Kontrolują między innymi pustostany, węzły ciepłownicze, klatki schodowe i piwnice. Funkcjonariusze namawiają do korzystania z noclegowni, parafialnych świetlic dziennego pobytu oraz informują o innych formach pomocy, jakie oferują instytucje pomocowe. Apelują też o zgłaszanie każdego przypadku zauważenia osoby narażonej na wychłodzenie organizmu pod policyjny numer alarmowy 997 lub 112, bądź pogotowia ratunkowego 999, straży miejskiej 986, czy też pod bezpłatny, całodobowy numer Centrum Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku – telefon 800 444 989.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę