Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Z wojska do odśnieżania

Główne zdjęcie
Dwa powojskowe stary odśnieżają drogi w powiecie łomżyńskim. (fot. Starostwo Powiatowe w Łomży)

Dwa samochody marki STAR 266 nieodpłatnie przekazała jednostka wojskowa w Łomży na rzecz Powiatu Łomżyńskiego i decyzją starosty oba trafiły do Zarządu Dróg Powiatowych w Łomży, gdzie wyposażone zostały w posypywarki oraz pługi czołowe. Samochody są już wykorzystywane podczas akcji związanych z odśnieżaniem oraz zwalczaniem śliskości na drogach.

Zarządu Dróg Powiatowych w Łomży zarządza drogami o łącznej długości ponad 530 km. Dzięki wojskowej darowiźnie dysponuje już dziesięcioma w pełni wyposażonym pojazdami do zwalczania śliskości na drogach. I choć śnieg od kilku dni nie pada, Barbara Chojnowska z-ca dyrektora ZDP w Łomży podkreśla, że drogowcy mają dużo pracy.
- Silny wiatr powoduje zamiecie i zawieje śnieżne zwiewając śnieg z pól na drogi – opowiada. - W niedzielę nasze ekipy pracowały do godziny 20.00, a dziś rano pracę zaczęły o godzinie 3.00 i pewnie znowu będą pracowały do 20. 

Dziękując wojsku za dwa stary starosta łomżyński Lech Szabłowski podkreślał, że bez wątpienia znacznie usprawni on działania prowadzone przez powiatowych drogowców i skróci czas podejmowanych interwencji, ale także znacząco ograniczy koszty ponoszone w związku z wynajmem jednostek zewnętrznych.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę