Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Na tytoniowy szlaku

Trzy osoby usłyszały zarzuty związane z papierosową kontrabandą. Dwóch Polaków i Ormianin wpadli w tym tygodniu gdy, w ich samochodach zatrzymanych do kontroli policjanci znaleźli papierosy bez akcyzy. W sumie było ich 4,5 tysiąca paczek. Z wyliczeń przedstawianych przez policję wynika, że gdyby trafiły na rynek Skarb Państwa straciłby około stu tysięcy złotych. Przy okazji wyszło na jaw, że jeden z przemytników był również poszukiwany listem gończym wystawionym przez łomżyńską prokuraturę.

W poniedziałek w Piątnicy, funkcjonariusze w kontrolowanym peugeocie znaleźli 1649 paczek nielegalnych papierosów. I to właśnie jego kierowca - 31-latek był również poszukiwany listem gończym. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany. Poza dawanymi przewinieniami ma odpowiadać także nielegalne posiadanie wyrobów akcyzowych. Według policji naraziłaby Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 31 tysięcy złotych.
Kolejny z przemytników został zatrzymany przez policjantów we wtorek wieczorem – także w Piątnicy. W volkswagenie, którym kierował 51-latek z Łomży policjanci znaleźli 2460 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. 
- 51-latek naraził tym samym Skarb Państwa na stratę w wysokości ponad 47 tysięcy złotych – podaje Ewelina Szlesińska  oficer prasowy KMP w Łomży. 
Trzeci samochód z kontrabandą zatrzymali policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Białymstoku, w środę w Wiźnie. VW Passatem kierował 40-letni obywatel Armenii. W samochodzie było 1400 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wczoraj i ten mężczyzna usłyszał zarzut. Jak podaje policja wprowadzenie na rynek takiej ilości papierosów bez akcyzy naraziłoby Skarb Państwa na stratę w wysokości blisko 27 tysięcy złotych.
Nielegalne papierosy zostały zabezpieczone przez policje, a ich właściciele  będą odpowiadać przed sądem.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę