Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Skazani za znęcanie się nad dziećmi

Karę 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata i w tym czasie dozór kuratora sądowego dostali rodzice bliźniaków z Łomży, którzy przez kilka lat byli ukrywani i izolowani w jednym z mieszkań. Sąd Rejonowy w Łomży wymierzając karę przychylił się do wniosku zarówno prokuratury, jak i oskarżonych, których na dzisiejszej rozprawie nie było.

Prokuratura oskarżyła małżeństwo z Łomży o to, że wspólnie i w porozumieniu, od października 2008 roku do maja 2013 roku znęcali się fizycznie i psychicznie nad swoimi synami - bliźniakami, m.in. w ten sposób, że zamykali chłopców w ciasnym pomieszczeniu, nie wyprowadzali z mieszkania, izolowali od kontaktów z rodziną i innymi ludźmi, a także nie odżywiali w sposób właściwy, zaniedbywali emocjonalnie i społecznie. 
- Wina oskarżonych nie budzi wątpliwości – mówił, uzasadniając wyrok sędzia Mariusz Dmochowski. - Znęcali się fizycznie i psychicznie nad synami, narazili je na niedomogi fizyczne i urazy psychiczne, co wywołało zespół dziecka zaniedbanego. 
Sędzia podkreślał, że rodzice bliźniaków wcześniej przyznali się do popełnionych czynów, a uwzględniając wniosek o karę w zawieszeniu miał na względzie to, że nie byli wcześniej karani. 

Już wcześniej przed sądem rodzice zrzekli się praw do tej dwójki dzieci (w sumie mają siódemkę potomstwa).  
- Bliźniaki, chłopcy w wieku 6 lat, są w rodzinie zastępczej w trakcie procedury adopcyjnej – poinformowała prokurator Dorota Leszczyńska, która od początku prowadziła tę sprawę.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę