Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Komisja potwierdza - hala nie jest skończona

Główne zdjęcie
wnętrze nowej hali targowej

- Komisja odbioru końcowego budowy hali targowej wraz z wiatą na targowisku miejskim, z uwagi na trwające prace na tej inwestycji, zakończyła swoją działalność stwierdzając, że obiekt nie jest gotowy do odbioru – podał Łukasz Czech z ratusza. Komisja formalnie pracę zaczęła w ubiegły wtorek, ale wobec ciągle trwających prac wyznaczyła siedmiodniowy termin na sfinalizowanie wszystkich robót. Już wtedy było pewne, że w tym terminie wszystkich prac nie da się wykonać.

Jak podaje Łukasz Czech w komunikacie rozesłanym do lokalnych mediów komisja, która na obiekcie była wczoraj, wykazała listę usterek i niedoróbek, z których najpoważniejsze dotyczą niedokończonej posadzki epoksydowej na korytarzach hali, niedokończonego montażu sufitów podwieszanych w części handlowej, niezakończonych robót malarskich ścian wewnętrznych oraz niekompletnej dokumentacji powykonawczej. 
- Po zrealizowaniu wszystkich prac i ponownym zgłoszeniu obiektu do odbioru przez głównego wykonawcę, powołana zostanie nowa komisja odbioru końcowego tej inwestycji – podaje Czech.
Na razie nie wiadomo kiedy mogłoby to być. 
Budowa hali targowej na terenie targowiska przy dworcu PKS w Łomży  miał być ukończona do końca października, ale  prezydent Mieczysław Czerniawski dwukrotnie zgadzał się już na wydłużenie terminu prac w sumie do końca grudnia 2013 roku. I 31 grudnia wykonawca firma Masbud z Suwałk faksem zgłosiła zakończenie prac.   
Hala wraz z wiatą miała kosztować 8 mln 286 tys. zł. Przy podpisywaniu umowy ratusz informował, że kary za niedotrzymanie terminu będą stanowiły 0,8 proc. wynagrodzenia brutto za każdy dzień zwłoki, co oznaczałoby ok. 66 tys. zł dziennie. Dotychczas suwalskiej firmie nie naliczono żadnych kar. Czy one będą naliczone – ratusz na ten temat milczy.
- Wykonawca nie zwracał się do nas z wnioskiem o kolejne wydłużenie prac – odpowiada Łukasz Czech.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę