Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

KDR daje ulgi nie tylko „w mieście”

Główne zdjęcie
Marta Sawicka ze "Świata Zabaw" i prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski

Pierwsze porozumienia z przedsiębiorcami przystępującymi do programu Kardy Dużej Rodziny w Łomży podpisał prezydent miasta. Na razie zgłosiło się siedem podmiotów. - Dziękuję, ale i apeluję do wszystkich instytucji i firm, aby również wspomogły w realizacji tej wspanialej idei - mówił prezydent Mieczysław Czerniawski, dodając, że w Łomży program jest „trochę z opóźnieniem, ale lepiej późno niż wcale”.

Rafał Panuś, przedstawiciel ŁKS 1926 Łomża i prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski
Rafał Panuś, przedstawiciel ŁKS 1926 Łomża i prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski
Z-ca prezydenta Mirosława Kluczek, Dariusz Karwowski DK SPORT i prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski
Z-ca prezydenta Mirosława Kluczek, Dariusz Karwowski DK SPORT i prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski
Z-ca prezydenta Mirosława Kluczek i prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski
Z-ca prezydenta Mirosława Kluczek i prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski

Program „Karta Dużej Rodziny” został w Łomży uchwalony pod koniec września. Założenie przy jej uchwalaniu było szczytne – dać 50% ulgi dużym rodzinom na usługi w miejskich instytucjach. I pomalutku, nieco kulejąc ulgi te wchodzą w życie. Od 1 stycznia duże rodziny za połowę ceny mogą wchodzić do miejskich instytucji kultury i na miejskie baseny oraz lodowisko. Od 1 lutego ulgi z Karty zaczną obowiązywać w miejskich przedszkolach, i jak dziś mówił prezydent Czerniawski w lutym powinny także zacząć obowiązywać w komunikacji miejskiej.
- Opóźnienie w tym zakresie nie wynika z opieszałości dyrektora MPK, ale raczej był powiedział, że z procedury podejmowania uchwał – tłumaczył prezydent Łomży.

Taniej nie tylko w mieście
Zgodnie z założeniami programu duże rodziny z Kartą mają mieć ulgi nie tylko w placówkach podległych pod samorząd, ale także w niezależnych od miasta sklepach czy firmach. W tym celu mają być zawierane porozumienia, które w imieniu miasta z właścicielami takich firm podpisuje prezydent. I pierwsze takie porozumienia w poniedziałek podpisano w ratuszu. Póki co zgłosiło się siedem podmiotów oferujących ulgi dla dużych rodzin. To dwie firmy świadczące usługi sal zabaw dla dzieci, sklep z artykułami sportowymi i rowerami, sklep odzieżowy, dwa sklepy z materiałami budowlanymi, wyposażeniem wnętrz i chemią gospodarczą i Łomżyński Klub Sportowy. Ten ostatni oferuje o połowę tańsze bilety na rozgrywane na miejskim stadionie mecze ŁKS-u 1926, a w pozostałych firmach duże rodziny zyskują rabaty od 5 do 20% .
- Myślę, że tych firm będzie przybywać z każdym miesiącem – mówił prezydent Mieczysław Czerniawski podpisując pierwsze porozumienia z przedsiębiorcami przystępującymi do programu Kardy Dużej Rodziny w Łomży. - Udział łomżyńskich firm bardzo wspomaga ten program – dodawał apelując o włączenie się kolejnych.
W zamian za przystąpienie do programu miasto przyznało siedmiu firmą tytuł „Firmy Przyjaznej Rodzinie” i zestaw naklejek, którymi ich właściciel mogą naznaczyć swoje punkty. Miasto zobowiązuje się także do umieszczania informacji o przystępujących do programu podmiotach na stronie internetowej i na plakatach promujących Program, które mają być niebawem wydrukowane. 

Firmy uczestniczące w programie „ŁOMŻYŃSKA KARTA DUŻEJ RODZINY” 
(wg kolejności zgłaszania deklaracji)

1. P.U. „Świat Zabaw” ul. Wojska Polskiego 38
Każda godzina zabawy 3 zł / dziecko nie tylko w środę! Malowanie twarzy, animacje zabaw, jubilat z rodzeństwem gratis, przy organizacji urodzin w lokalu. (ulga 57%)
2.  Łomżyński Klub Sportowy 1926 ul. Zjazd 18
Zakup biletów na mecze z udziałem ŁKS 1926 Łomża z 50% rabatem. Zakup biletów oraz miejsce ich wykorzystania: Stadion Miejski w Łomży.
3. SKLEP DK SPORT ul. Pana Tadeusza 13
Wszystkie artykuły sportowe – 5%, akcesoria rowerowe – 5%, rowery – wszystkie marki – 5%, rowery stacjonarne – 5%.
4. Sklep Odzieżowy OKAY ul. Długa 23
20% zniżki na wszystkie produkty znajdujące się w sprzedaży.
5. PHU TYSZKO ul. Łąkowa 11 A
Chemia gospodarcza – 10%, artykuły motoryzacyjne – 10%, materiały budowlane – 10%, okna, drzwi, parapety – 10%, piece grzewcze – 7%, wybrane artykuły – do 20%
6. Sala zabaw „Magiczny Świat” ul. Reymonta  1 A
Zniżka na imprezę urodzinową organizowaną w sali zabaw – 10%, zniżka na malowanie twarzy/ tatuaże – 10%, zniżka na bilety wstępu na salę zabaw – 9-20%, zniżka na wynajem zabawek dmuchanych – 10%
7. KULIGOWSCY Sp. z o.o. Al.Piłsudskiego 52
Zniżka 5% na cały asortyment (mat. budowlane i wykończenia wnętrz)

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę