Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Złodzieje grasują w Łomży! Policja apeluje „Nie dajmy się okraść!!!”

W ciągu ostatnich dwóch tygodni aż 12 przypadków włamań z kradzieżami do mieszkań, domów jednorodzinnych, altanek, piwnic i pojazdów zgłoszono łomżyńskiej policji. Poszkodowani swoje straty wycenili łącznie na blisko 100 tysięcy złotych.

Jak podaje Urszula Brulińska z KMP w Łomży w ostatnim czasie złodzieje obrabowali m.in. trzy domy jednorodzinne i trzy mieszkania. 
- Kradzieżom mienia czy też jego zniszczeniu, można zapobiegać, bowiem przyczyną wielu zdarzeń jest niewłaściwy nadzór, utrata czujności właściciela lub zupełny brak zabezpieczenia swojej własności – przekazuje Brulińska. - Złodziej wykorzystuje więc każdą z sytuacji, gdzie łatwo może dostać się na teren posiadłości, czy do budynku i dokonać kradzieży.
Aby nie stracić dorobku wielu lat ciężkiej pracy, należy więc zadbać o:
-  zamykanie drzwi, okien przed każdym wyjściem z domu, mieszkania;
-  zabezpieczanie na noc budynków gospodarskich;
-  właściwe zabezpieczanie samochodów, maszyn rolniczych, zbiorników z paliwem;
-  nie zapraszanie do domu osób obcych, tym bardziej podających się za  pracowników różnych instytucji, pracowników firm, obwoźnych handlarzy itp., którzy pod pozorem usługi, przeglądu instalacji czy okazyjnej sprzedaży, mogą dokonać kradzieży;
-   zainteresowanie się nieznajomymi osobami na klatkach schodowych,  pojazdami poruszającymi się w pobliżu wsi, pastwisk, domów.
-   unikać przetrzymywania wartościowych rzeczy (elektronarzędzia, wartościowy sprzęt elektroniczny itp.) w miejscach, w których nie przebywamy lub też przebywamy rzadko;
-  jedną z podstawowych metod ochrony własności jest przede wszystkim pomoc i czujność sąsiedzka.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę