Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 13 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Egzaminy na prawo jazdy w Łomży będą trudniejsze

- Dotychczas mieliśmy 49% zdawalność egzaminu teoretycznego na kategorię B prawa jazdy. Od lutego pewnie spadnie ona o połowę – mówi Mirosław Oliferuk, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży. Tylko do końca miesiąca łomżyński WORD egzaminy teoretyczne będzie przeprowadzał z wykorzystaniem systemu i bazy pytań dostarczonych przez Instytut Transportu Samochodowego, a od lutego WORD w Łomży przejdzie na system Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. - Nie jestem zadowolony, ale WORD Łomża jest ostatnim w Polsce, który podpisał umowę z PWPW – mówi dyrektor Oliferuk.

W 2013 roku w Polsce wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego miały do wyboru dwa różne systemy informatyczne i dwie różne bazy pytań do przeprowadzania teoretycznych egzaminów na prawo jazdy. Ostra konkurencja spowodowała nie lada zamieszanie... System ITS-u nie dostał możliwości elektronicznego skomunikowania się ze starostwami. W efekcie kilkumiesięcznego sporu i interwencji ministerstwa transportu uzgodniono będzie jeden system i jedna baza pytań – bo państwowe egzaminy na prawo jazdy obsłuży konsorcjum dotychczasowych konkurentów. Zgodnie z ustaleniami wszystkie WORD mają mieć system PWPW, który jest połączony interfejsem z systemem wydawania uprawnień do kierowania funkcjonującym w starostwach. W ten sposób połączone systemy zapewnią w pełni elektroniczny obieg informacji pomiędzy starostwem, OSK, WORD i CEPIK. 
- Te same osoby, które zdawały egzamin najpierw na bazie pytań PWPW, a później przyjeżdżały na egzamin do nas mówiły, że nasza baza pytań jest bardziej zrozumiała – mówi Cezary Kisiel, zastępca dyrektora WORD Łomża. - 31 stycznia my migrujemy się na system PWPW więc i na tamtą bazę pytań.
Dyrekcja łomżyńskiego WORD przzypuszcza, że zdawalność egzaminów spadnie do 25-30% czyli do takiej jaka jest we wszystkich innych WORDach. Póki co jednak przyszli kierowcy chcą wykorzystać szansę i łatwiejszą bazę pytań i w większej liczbie niż dotychczas zapisują na egzaminy w Łomży.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę