Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Droga Meblowa

Główne zdjęcie
Meblowa od ronda do ronda

Osiem firm złożyło swoje oferty w przetargu na „uzbrojenie terenów inwestycyjnych w rejonie ulic Meblowej i Ciepłej”, którego głównym elementem jest budowa pierwszego fragmentu dwujezdniowej ulicy Meblowej o długości 800 metrów. Miasto na zadanie chce wydać 17,9 mln zł i tylko jedna ze złożonych ofert zmieściła się w tej kwocie. Kolejna jest o niemal milion złotych wyższa, a średnia cena ze wszystkich przekracza 22 mln zł.

Dziś wąska i ślepa uliczka Meblowa ma być jedną z najważniejszych, a na pewno najszerszych ulic w Łomży. Na dwóch osobnych jezdniach Meblowa będzie miała cztery pasy asfaltówki, ale obok będą nie tylko chodnik i ścieżka rowerowa, ale także tzw. drogi serwisowe o szerokości 3,5 metra z mijankami o szerokości 5 metrów. Meblowa ma zostać zbudowana w kategorii drogi KR5, a więc wyższej niż nadano ulicom: Sikorskiego, Al. Legionów czy dwujezdniowym: Al. Piłsudskiego i Zawadzkiej. 
Przetarg, w którym dziś otwarto oferty dotyczy wyłonienia budowniczego fragmentu, o długości 800 metrów, ulicy Meblowej od strony Wojska Polskiego, ale także przebudowy fragment ul. Wojska Polskiego na długości około 300 m, budowę około 1,3 km czterech innych mniejszych dróg planowanych w rejonie ulic Meblowej i Ciepłej wraz z chodnikami, ścieżkami rowerowymi czy drogami serwisowymi oraz budowę lub przebudowę całej infrastruktury. Rozpoczęcie robót – zgodnie z ogłoszeniem - wymagane jest nie później niż 1. marca, a zakończenie do 30 kwietnia 2015 r. 

Z ośmiu złożony w przetargu ofert tylko jedna zmieściła się w granicy kwoty jaką na zadnie chce wydać miasto. Ofertę tę złożyło konsorcjum  na którego czele stoi PBK Łomża oferując wykonanie zadania za 17 mln 823 tys. 149 zł. O blisko milion złotych wyższą cenę zaproponował łomżyński Makbud – 18 688 154 zł. Kolejne oferty przekraczają już granicę 20 mln zł. Najwyższa cena to 28 mln 290 tys. zł, a średnia ze wszystkich wynosi 22 mln 226 tys zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę