Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość z www.radio.bialystok.pl

Obrona szkoły w Uśniku

"Nie łatajcie deficytu kosztem dzieci ze szkoły w Uśniku" – to hasło widniało na jednym z transparentów, które grupa mieszkańców przyniosła na obrady radnych Śniadowa. Radni rozpatrywali bowiem propozycję wójta, by od września zlikwidować najmniejszą spośród trzech funkcjonujących jeszcze w gminie szkół. Zdaniem wójta Rafała Pstrągowskiego powodem jest przede wszystkim niż demograficzny.

Działania rodziców spowodowane są zapowiedzią wójta Rafała Pstrągowskiego, który pod koniec ubiegłego roku poinformował, że zaproponuje radnym likwidację najmniejszej z trzech szkół w gminie. "Przy trzydziestu uczniach, szkoła w której jest ponad siedem etatów nauczycielskich jest zbyt droga" - tłumaczy wójt. "Nie tylko koszt jednego ucznia to około 20 tys. zł., ale przy tej ich liczbie, część zajęć odbywa się w klasach łączonych."

Właśnie klasy łączone spowodowały, że część rodziców już zadeklarowała, że od nowego roku szkolnego skłonni są posyłać swoje dzieci do innych szkół w gminie. Jednak pozostali sprzeciwiają się zamknięciu szkoły i utworzyli komitet jej obrony, który jest w trakcie rejestrowania stowarzyszenia. "Jeśli radni zrezygnują z prowadzenia szkoły, spróbujemy przejąć ją przez stowarzyszenie" - zapowiadają.

Wójt Rafał Pstrągowski twierdzi jednak, że miejsce dla kilkunastu uczniów z łatwością znajdzie się w dwóch pozostałych gminnych placówkach i dlatego nie rezygnuje z planów przekonania radnych, by szkołę w Uśniku zupełnie zlikwidować.

Decyzje podejmą oni podczas najbliższej sesji, jednak wcześniej jeszcze raz spotkają się na posiedzeniu połączonych komisji.

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę