Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Piękna Łomża... ze śmieciami

Tony śmieci leżące w okolicach nowej ulic Spokojnej i Kraski znalazł jeden z mieszkańców Łomży. Sterty śmieci zalegają opuszczony budynek byłej stacji PKP, są ciągną się wzdłuż polnej drogi łączącej ulicę Spokojną z ulicą Kraska i leżą na brzegu, a nawet w małym zbiorniku wodnym, który połączony jest z rzeczka Łomżyczką. - Parę dni temu zgłosiłem te miejsca do mapy nielegalnych wysypisk śmieci i może w końcu ktoś się tym zainteresuje – podkreśla czytelnik przekazując i nam zdjęcia start śmieci z Łomży.

Anna Sobocińska, rzeczniczka prasowa prezydenta mówi, że do ratusza nikt takich dzikich składowisk śmieci nie zgłaszał. Także Bogdan Rutkowski, komendant Straży Miejskiej w Łomży, podaje iż dotychczas zgłoszenia o zalegających śmiechach w tej części miasta nie było. Komendant zapowiada, że strażnicy miejscy przyjrzą im się. Jeśli śmieci są na terenie prywatnym, to posprzątać je będzie musiał właściciel, a jeśli na gruncie miejskim uprzątnie je MPGKiM.
- Takich zgłoszeń o dzikich wysypiskach śmieci w Łomży dużo nie ma – podkreśla komendant Bogdan Rutkowski. - Sami strażnicy w trakcie podejmowanych codziennych czynności na bieżąco monitorują teren miasta i jeśli gdzieś widzą śmieci to nakazują ich usunięcie. Zgłoszeń jest kilka i dotyczą raczej przepełnionych koszy na śmieci. Ostatnio, tuż przed końcem roku otrzymaliśmy zgłoszenie o wyrzuconym gruzie przy wylocie z Łomży na Zambrów. Ktoś wysypał sporo gruzu na miejskiej działce i teraz staramy się ustalić kto to mógł zrobić, a gruz będą musiały uprzątnąć miejskie służby.

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę