sobota, 18 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Pijani na drogach...

Dziś rząd ma przedstawić pakiet rozwiązań dotyczący walki z pijanymi kierowcami. Tymczasem jak wynika z danych policyjnych liczba pijanych kierowców na drogach województwa maleje. W ubiegłym roku zatrzymano o ponad 600 pijanych kierowców mniej niż w 2012 roku. Niemniej w dalszym ciągu liczba osób, które decydują się wziąć za kierownicę pod wypływem alkoholu jest znacząca. W ubiegłym roku w województwie podlaskim ujawniono w sumie 2634 nietrzeźwych kierujących. Pijanych na drogach można spotkać także w okolicach Łomży. W miniony długi weekend policjanci czterech takich śmiałków. Rekordzista miała 2,3 promila alkoholu i nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.

Jak podaje Urszula Brulińska z KMP w Łomży tyle alkoholu wskazał alkomat u 33-letniego mężczyzny, który w sobotę wieczorem jechał audi 80 przez Śniadowo. Niewiele mniej alkoholu wydmuchał kierowca daimlera-chryslera zatrzymany wczoraj po południu w Wilamowie (w gminie Przytuły). 56-latek mając 2 promile jechał audi 80 bez jakichkolwiek dokumentów. 
Za dużo wypił także kierowca audi A6 zatrzymanego do kontroli w nocy z niedzieli na poniedziałek w Śniadowie. Mężczyzna   w wieku 41-lat miał 1,15 promila i policjanci, po zatrzymaniu go  zatrzymali mu prawo jazdy do wyjaśnienia sprawy.  Także „czasowo” z prawem jazdy rozstał się  56-latek zatrzymany w niedzielę rano w Łomży. Mężczyzna miał 0,6 promila alkoholu.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0