Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Prezes Sapiński apeluje do prezydenta i premiera o udział w otwarciu igrzysk w Soczi

Dariusz Sapiński, prezes SM Mlekovita, ale i przewodniczący Rady Ekspertów Mleczarstwa zwrócił się z apelem do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego oraz premiera Donalda Tuska o udział w otwarciu XXII Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Soczi. „Nieobecność obu najwyższych przedstawicieli władzy państwowej i administracji rządowej w obliczu bojkotu igrzysk przez przedstawicieli innych krajów, nawet w obliczu obecności innych reprezentantów polskich władz, może zostać odebrana jako dołączenie prezydenta i premiera do międzynarodowego bojkotu” - czytamy apelu Rada Ekspertów Mleczarstwa, której przewodniczy prezes Sapiński. - „Taka sytuacja może mieć negatywne w skutkach konsekwencje nie tylko dla stosunków dyplomatycznych między Rzeczpospolitą Polską a Federacją Rosyjską, ale przede wszystkim dla polskiej gospodarki.”

 

Jak czytamy w przekazanym mediom stanowisku REM czytamy, że Radzie Ekspertów Mleczarstwa szczególnie zależy na zachowaniu dobrych relacji handlowych z Rosją.
– Polskie mleczarstwo jest istotną częścią polskiej gospodarki, a eksport produktów mleczarskich na rynki zagraniczne, w tym na chłonny rynek rosyjski, jest siłą napędową rozwoju nie tylko branży, ale i całej gospodarki – podkreśla prezes Sapiński. - Ponadto jednym z głównych celów Rady Ekspertów Mleczarstwa jest również promocja produktów mleczarskich, a więc polskiej żywności, poza granicami Polski. Negatywnie odebrana przez Federację Rosyjską nieobecność władz polskich w Soczi może zniweczyć wszelkie starania polskich producentów tak w kwestii promocji polskiej żywności, jak i grozić częściowym lub nawet całkowitym zerwaniem kontaktów handlowych – ostrzega.

Rada Ekspertów Mleczarstwa, powstała 21 marca 2013 roku z inicjatywy Prezesa Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusza Sapińskiego, to organ o charakterze opiniodawczo-konsultacyjnym, działający społecznie, a tym samym z założenia stanowiący scalenie interesów branży, mający na celu skuteczne definiowanie rozwiązań problemów istotnych dla polskiego sektora mleczarskiego. W skład Rady wchodzą autorytety branży mleczarskiej, jej przedstawiciele i szefowie organizacji branżowych oraz autorytety naukowe, posiadające wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie techniki, technologii oraz ekonomiki mleczarstwa.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę