wtorek, 21 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Prezes Sapiński apeluje do prezydenta i premiera o udział w otwarciu igrzysk w Soczi

Dariusz Sapiński, prezes SM Mlekovita, ale i przewodniczący Rady Ekspertów Mleczarstwa zwrócił się z apelem do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego oraz premiera Donalda Tuska o udział w otwarciu XXII Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Soczi. „Nieobecność obu najwyższych przedstawicieli władzy państwowej i administracji rządowej w obliczu bojkotu igrzysk przez przedstawicieli innych krajów, nawet w obliczu obecności innych reprezentantów polskich władz, może zostać odebrana jako dołączenie prezydenta i premiera do międzynarodowego bojkotu” - czytamy apelu Rada Ekspertów Mleczarstwa, której przewodniczy prezes Sapiński. - „Taka sytuacja może mieć negatywne w skutkach konsekwencje nie tylko dla stosunków dyplomatycznych między Rzeczpospolitą Polską a Federacją Rosyjską, ale przede wszystkim dla polskiej gospodarki.”

 

Jak czytamy w przekazanym mediom stanowisku REM czytamy, że Radzie Ekspertów Mleczarstwa szczególnie zależy na zachowaniu dobrych relacji handlowych z Rosją.
– Polskie mleczarstwo jest istotną częścią polskiej gospodarki, a eksport produktów mleczarskich na rynki zagraniczne, w tym na chłonny rynek rosyjski, jest siłą napędową rozwoju nie tylko branży, ale i całej gospodarki – podkreśla prezes Sapiński. - Ponadto jednym z głównych celów Rady Ekspertów Mleczarstwa jest również promocja produktów mleczarskich, a więc polskiej żywności, poza granicami Polski. Negatywnie odebrana przez Federację Rosyjską nieobecność władz polskich w Soczi może zniweczyć wszelkie starania polskich producentów tak w kwestii promocji polskiej żywności, jak i grozić częściowym lub nawet całkowitym zerwaniem kontaktów handlowych – ostrzega.

Rada Ekspertów Mleczarstwa, powstała 21 marca 2013 roku z inicjatywy Prezesa Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusza Sapińskiego, to organ o charakterze opiniodawczo-konsultacyjnym, działający społecznie, a tym samym z założenia stanowiący scalenie interesów branży, mający na celu skuteczne definiowanie rozwiązań problemów istotnych dla polskiego sektora mleczarskiego. W skład Rady wchodzą autorytety branży mleczarskiej, jej przedstawiciele i szefowie organizacji branżowych oraz autorytety naukowe, posiadające wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie techniki, technologii oraz ekonomiki mleczarstwa.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0