Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Orszak Trzech Króli w Łomży

Główne zdjęcie
Orszak Trzech Króli w Łomży 2013 rok

Współczesne „Orszaki Trzech Króli” są świadectwem dawanym przez ludzi, którzy w nich uczestniczą, że Jezus jest Królem, Synem Bożym, Odkupicielem świata, który za nas złożył Siebie w ofierze na Golgocie. To świadectwo jest bardzo potrzebne współczesnemu światu, który wydaje się nieraz zapominać o Chrystusie i Jego Dobrej Nowinie – pisze biskup Janusz Stepnowski zachęcając łomżan do przejścia w najbliższy poniedziałek, w święto Trzech Króli w organizowanym po raz drugi w mieście Orszaku Trzech Króli.

W świąteczny poniedziałek 6 stycznia 2014 roku, Łomża będzie jednym z ponad 180 miast w Polsce przez które przejdzie Orszak Trzech Króli. Głównym organizatorem pochodów jest Fundacja Orszak Trzech Króli, która odpowiada za orszak w stolicy oraz wspiera inne miasta w ich przygotowaniu. Tegoroczna, szósta edycja orszaku przebiegać będzie pod hasłem: „Kolędujmy”.
W Łomży orszak organizują wspólnie dwie parafie pod wezwaniem Bożego Ciała i  Krzyża Świętego. 
- Tak ponownie włączymy się w kultywowanie pięknej staropolskiej tradycji ludowych Bożonarodzeniowych misteriów, korowodów, odtwarzanie dawnych obyczajów. Tak ponownie podzielimy się wielką radością ze wspólnego kolędowania. Tak w chłodny zimowy dzień rozgrzejemy się światłem betlejemskiej gwiazdy. Tak publiczne damy świadectwo naszej wiary! - zachęcają do udziału w orszaku księża z parafii Krzyża Świętego. 
Łomżyński orszak poprzedzi msza święta w kościele pod wezwaniem Bożego Ciała (ul. Przykoszarowa) o godz. 12.00. Potem, osiedlowymi ulicami, wyruszymy do Betlejem, czyli do stajenki przed kościołem Krzyża Świętego. 
- W drodze do Jezusa, jak w życiu, będą czyhały na nas najróżniejsze diabelskie pokusy. Ale wiadomo: kto trzyma się drogowskazu z napisem “Bóg”, zawsze do niego dotrze! - podkreślają księża. 
Jeszcze tego samego dnia wieczorem (o godz. 19.30), w kościele Krzyża Świętego odbędzie się rodzinne kolędowanie z parafialnymi chórami i zespołami oraz gośćmi. Wystąpią m.in. aktorzy Teatru Lalek w Białymstoku Andrzej Beja Zaborski (tym razem jako perkusista!) i Krzysztof Dzierma, znani z ról komendanta policji i proboszcza w filmowym cyklu o Królowym Moście, a także Jerzy Filar z rodziną, Janusz Ramatowski (bas), Rafał Songan (baryton).

zobacz galerię zdjęć z ubiegłorocznego Orszaku Trzech Króli w Łomży


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę