Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Tak wielu bezrobotnych w Łomży nie było od lat

Z rekordowo wysokim poziomem bezrobocia Łomża wchodzi w 2014 rok. Liczba mieszkańców miasta bez pracy w końcówce 2013 roku osiągnęła już pułap niemal 4 tysięcy 100 osób. W sumie na koniec grudnia w rejestrach Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży, który zasięgiem obejmuje miasto i kilka okolicznych gmin, widniało już 6821 nazwisk osób bezrobotnych. To o niemal 300 więcej niż przed rokiem, grubo ponad pół tysiąca więcej niż dwa lata temu i tysiąc więcej niż trzy lata temu, gdy władzę w mieście przejmował prezydent Mieczysław Czerniawski.

W grudniu 2013 roku do urzędu pracy w Łomży zgłosiło się 603 bezrobotnych. Zdecydowana większość z nich – 490 – po raz kolejny rejestrowała się w zatrudniaku. W tym samym czasie pracę podjęło 206 osób, a do urzędu zgłoszono 131 ofert pracy.

Warto dodać, że wyższy poziom bezrobocia niż obecnie w Łomży notowano w latach 2003-2005, po czym znacząco on spadł. Jak podkreśla Hanna Huszcza z Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży bezrobocie w Łomży i regionie rośnie nieprzerwanie od pięciu lat. Na koniec 2008 roku  w łomżyńskim PUP zarejestrowanych było mniej niż 4 200 bezrobotnych, a teraz już blisko 7 000.  
- Urząd pracy nie likwiduje bezrobocia, on jedynie łagodzi jego skutki – podkreśla Huszcza dodając, że to władze samorządowe są do tego aby likwidować bezrobocie choćby poprzez tworzenie warunków do inwestowania.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę