Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Pomalutku. Program dużej rodziny w Łomży

Jedynie 32 rodziny z Łomży odebrały kart dużej rodziny. To co czwarta rodzina, która o wydanie takiej kart wystąpiła. Zgodnie z założeniami uchwalonego przez radnych miasta programu członkowie dużych rodzin z miasta od 1 stycznia 2014 roku zyskali prawo do 50% zniżek w miejskich instytucjach, i ulg w niezależnych od miasta podmiotach, które zdecydują się przystąpić do programu. Niestety póki co wdrażanie programu idzie dość opornie. Obiecanych ulg nie ma nawet we wszystkich miejskich instytucjach. W przedszkolach mają być od lutego, a w autobusach MPK od... nie wiadomo kiedy.

Program „Karta Dużej Rodziny” został w Łomży uchwalony pod koniec września. Pod koniec października prezydent podpisał zarządzenie ustalające Regulaminu przyznawania, wydawania i korzystania z Karty „Dużej Rodziny”. Od tego czasu w ratuszu można było już składać wnioski o wydanie kar, bo tylko one uprawniają do przypisanych dla dużych rodzin ulg.  Jak informuje Anna Sobocińska, rzeczniczka prezydenta Łomży do Urzędu Miejskiego w Łomży do tej pory wpłynęło 114 rodzin wniosków od mieszkańców dotyczących wydania Karty Dużej Rodziny. Urząd przygotował na chwilę obecną 585 kart (po jednej dla każdego członka rodziny). 32 rodziny już odebrały karty, pozostałe są do odebrania w Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia. 
- Od 1 stycznia posiadacze kart mogą korzystać z ulg w miejskich instytucjach kultury i MOSiR. Od 1 lutego zaczną obowiązywać ulgi w przedszkolach – podaje Sobocińska. 
Póki co nie wiadomo kiedy ulgi zaczną obowiązywać w autobusach komunikacji miejskiej. Aby je wprowadzić potrzebna jest nowa uchwała Rady Miasta ustalająca nowy cennik MPK. 
- Program Karta Dużej Rodziny wprowadza bilety ćwiartkowe, których dotychczas nie było – tłumaczy Janusz Nowakowski, dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Łomży.
Jak przekazuje dyrektor MPK propozycja dotycząca wprowadzenia ulg rodzinnych, wraz z propozycjami zmian w dotychczasowej uchwale o określającej ulgi w autobusach i krąg osób uprawnionych do nich, na przełomie listopada i grudnia 2013 roku trafiła do prezydenta miasta i jest analizowana w ratuszu. Formalnie jako uchwałę na sesję rady musi wnieść ją jednak prezydent Łomży. 

Zamieszanie z przyznawaniem ulg w miejskich instytucjach – i to nie tylko chodzi o przedszkola i komunikacje miejską, ale także próbę ograniczania do kilku ulgowych wejść na miejskie baseny czy lodowisko – zapewne przyczyniło się także ostrożnego podejścia do programu łomżyńskich przedsiębiorców. Dotychczas deklaracje przystąpienia do programu złożyły jedynie cztery podmioty:

  • „Świat Zabaw” (ul. Wojska Polskiego 38) oferujący dla posiadaczy KDR każdą godzinę zabawy 3 zł za dziecko nie tylko w środę!, oraz malowanie twarzy, animacje zabaw, jubilat z rodzeństwem gratis, przy organizacji urodzin w lokalu.
  • SLEP DK SPORT (ul. Pana Tadeusza 13) oferujący dla dużych rodzin 5% rabaty na wszystkie artykuły sportowe, akcesoria rowerowe rowery i rowery stacjonarne – 5%.
  • Sklep Odzieżowy OKAY (ul. Długa 23) w którym z kartą dużej rodziny otrzymuje się 20% zniżki na wszystkie produkty znajdujące się w sprzedaży.
  • Łomżyński Klub Sportowy 1926 – 50% rabat na zakup biletów na mecze z udziałem ŁKS 1926 Łomża rozgrywanych na Stadionie Miejski w Łomży.

 

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę