Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Hala zakończona... w terminie

We wtorek 31 grudnia po południu do łomżyńskiego ratusza dotarła faksem informacja od Masbud Invest, czyli firmy która wygrała miejski przetarg na budowę hali targowej z wiatą, że ukończyła inwestycję i wnioskuje o powołanie komisji odbiorowej – poinformowała Anna Sobocińska, rzeczniczka prezydenta Łomży. Tym samym firma dotrzymała terminu z umowy z miastem, który już wcześniej był dwukrotnie przesuwany.

Masbud Invest z Suwałk wygrała ogłoszony jeszcze pod koniec 2012 roku  przetarg na budowę hali targowej i wiaty, które mają „przynieść cywilizację XXI wieku” na miejskie targowisko. Za zrealizowanie inwestycji firma zaproponowała najniższą cenę  8 milionów 286 tysięcy i 1 grosz, przy czym w trakcie prac otrzymała z ratusza zlecenie na roboty uzupełniające - przebudowę parkingu od strony dworca PKS za niemal równe 40 tys zł. 

Legalne opóźnienie
Choć plac budowy miasto wykonawcy przekazało w styczniu, prace rozpoczęły się jednak dopiero w połowie kwietnia, a konstrukcję hali zaczęto stawiać w połowie sierpnia. Poza srogą i długą zimą przełomu 2012 i 2013 roku okazało się bowiem, że problemy finansowe toczące generalnego wykonawcę dotknęły także jego generalnego podwykonawcę.  I mimo zapowiadanego przez ratusz „przyspieszenia prac” i „zmniejszania opóźnienia w realizacji inwestycji”, koniecznym okazało się dwukrotne – za każdym razem za zgodą prezydenta Łomży - przesuwanie terminu ukończenia prac z pierwotnie wyznaczonego na końca października aż na koniec grudnia. Aneksowanie umowy uchroniło suwalską firmę przed naliczaniem wysokich kar sięgających ok. 65 tys zł za każdy dzień opóźnienia. Dzisiejsza informacja oznacza, że inwestycja została ukończona. Miasto w ciągu kilku dni powoła komisję, która będzie musiała dokonać odbioru prac, czyli sprawdzić czy wszystko co miało być zrobione zostało należycie wykonane.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę