Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

„Hotel” inny niż wszystkie...

Nie ma właściwie żadnych wygód, ale jest najdroższy w Łomży. Przez cały 2013 rok z tego „hoteliku” skorzystało 1183 pensjonariuszy, przy czym niektórzy powracali czasami i po kilka razy. O północy z wtorku na środę kończy się zaskakująca, trwająca kilka miesięcy „promocja” bezpłatnych wizyty w PDOZ. Od pierwszego stycznia 2014 roku nocleg w znajdującej się przy ul. Wojska Polskiego budynku Komendy Miejskiej Policji w Łomży będzie kosztował 300 zł. To właśnie tu trafiają zatrzymani przez policjantów pijani mieszkańcy miasta i regionu.

Jak przekazuje Urszula Brulińska PDOZ, czyli pomieszczenia dla osób zatrzymanych w budynku z komendy w Łomży to 6 dwuosobowych pokoi, które w 2013 roku zostały wyremontowane. Pomieszczenia są wymalowane na niebiesko. W każdym z nich są po dwie prycze przymocowane na stałe do podłogi, a z wyposażenia dodatkowego są po dwie kamery w każdym z gościnnych „pokoi”.
- Osadzeni w PDOZ mają po około 4 metry kwadratowe powierzchni na osobę – mówi Brulińska podkreślając, że to więcej niż gwarantuje ustawa. - Każdy z osadzonych otrzymuje pościel, ubranie i po 5 godzinach od osadzenia prawo do ciepłego posiłku. 
Osoby nietrzeźwe na żądanie otrzymują także płyny i jeśli jest taka potrzeba mogą otrzymać pomoc przedmedyczną. Pobyt w tych pokojach dla osób zatrzymywanych przez policje w związku z ich zachowaniem spowodowanym nadużyciem alkoholu od nowego roku będzie kosztował już 300 zł. To o 50zł więcej niż dotychczas, z tym, że od października była swoista „promocja”, bo w przepisach powstała luka, która sprawiała, że w tym czasie opłat nie można było pobierać.
- Zgodnie z nowymi przepisami płata musi być uiszczona w ciągu 14 dni od osadzenia, ale jeśli ktoś nie zapłaci, a później policji nie uda się ściągnąć należności po trzech latach opłata będzie anulowana – mówi Brulińska dodając, że do tej pory za notoryczne uchylanie się od poniesienia kosztów wizy w takich pomieszczeniach groziło nawet osadzenie w areszcie.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę