Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@

Bartosz Kotarski wygrywa w Białymstoku

Główne zdjęcie
Bartosz Kotarski (w środku)

Bartosz Kotarski zawodnik Klubu Szachowego MARATON, wygrał w bardzo dobrym stylu rozgrywany w Białymstoku Turniej B Memoriału im. Ludwika Zamenhofa w szachach. Zawodnik z Łomży zdobył 8,5 pkt z dziewięciu partii (osiem zwycięstw i jeden remis) i z przewagą 1,5 pkt nad kolejnym rywalem wygrał cały turniej. Oprócz pucharu, medalu, nagrody finansowej i oczywiście satysfakcji, dodatkowo łupem Bartka padły kolejne punkty do rankingu międzynarodowego FIDE oraz uzyskana II klasa sportowa.

- W zasadzie Bartek powinien grać w silniejszym turnieju A, bo wyraźnie widać było, że w tej umownej „II lidze” jest poza zasięgiem rywali -  mówi Grzegorz Kotarski, prezes KSz MARATON Łomża, a prywatnie ojciec młodego szachisty. - Niestety, turniej A trwa jeszcze aż do 31 grudnia i nie było możliwości, żeby mógł on przez pięć dni codziennie jeździć do Białegostoku. Z drugiej strony, patrząc przed turniejem na listę startową, „na papierze” rywale byli w większości na podobnym poziomie. Tym bardziej więc cieszy nas tak wysoki wynik, bo oznacza to, że praca trenera Vafy Mammadova przynosi wymierne efekty. Dość powiedzieć, że rówieśnik Bartosza z Białegostoku, który jeszcze pół roku temu na Mistrzostwach Województwa Juniorów sprawiał mu duże problemy, w tym turnieju został przez naszego zawodnika dosłownie rozbity.
W tym samym turnieju zagrała też Monika Marcińczyk. Niestety, dla naszej zawodniczki zdecydowanie nie był to najlepszy występ. Tym razem Monika zagrała poniżej swoich możliwości, co wystarczyło na zdobycie 4,5 pkt. Dało jej to 8. miejsce w turnieju, a drugie w klasyfikacji kobiecej.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę