Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

1% dla łomżyńskiej „Arki”

Prawie 40 tysięcy złotych z odpisu 1% podatku dochodowego za rok ubiegły otrzymało Łomżyńskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Pieniądze zostały w całości przeznaczone na potrzeby prowadzonego przez ŁTOZ schroniska dla bezdomnych psów „Arka”. – Każda, nawet najmniejsza kwota cieszy i ma duże znaczenie, bo także dzięki tym wpłatom psy mają zapewnione dobre warunki i mogą spokojnie oczekiwać na adopcję! – mówi Elżbieta Piasecka – Chamryk wiceprezes ŁTOZ.

W tym roku urzędy skarbowe z całego kraju przelały na konto ŁTOZ 39.282,90 zł. Są to różne kwoty, od kilku złotych aż do przekraczających nawet kilkanaście tysięcy. 
Nie jest to suma rekordowa, bo w latach ubiegłych wpływy bywały wyższe, ale liczy się tu każda złotówka przekazana z myślą o potrzebujących wsparcia bezdomnych zwierzętach.
– W tym roku za te pieniądze zrobiliśmy 5 nowych bud, 10 wybiegów z paneli ogrodzeniowych przy boksach – solidnych, ze spadkiem, żeby woda nie stała – mówi Bożena Jarząbek, kierownik schroniska „Arka”. – Wykonaliśmy też remont wnętrza szpitalika. Są w nim teraz przegrody, budy, nowa posadzka i przede wszystkim kanalizacja, której wcześniej tam nie było. Przeprowadzamy też na bieżąco naprawy w boksach.
Plany na następny rok to modernizacja najstarszych boksów oraz wykonanie nowego ogrodzenia terenu schroniska. Obecnie przebywa w nim około 170 psów, z czego miesięcznie średnio 15 trafia do adopcji i znajduje nowy dom. Niestety na ich miejsce wciąż napływają następne, stąd konieczność ciągłego wykonywania remontów i poprawy stanu infrastruktury.

Schronisko dla bezdomnych psów „Arka” mieści się w Łomży przy ul. Wojska Polskiego 136. Można je odwiedzać: od poniedziałku do piątku 9-15, sobota 10-12, niedziela 11-13. 
Tel. kontaktowy: 795 170 739
Strona internetowa schroniska: schronisko.4lomza.pl


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę